Reklama

Reklama

Wprowadzą obowiązkowe szczepienia na COVID-19? Minister zdrowia nie wyklucza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. Facebook Ministerstwo Zdrowia, pixabay

Wprowadzą obowiązkowe szczepienia na COVID-19? Minister zdrowia nie wyklucza  - Zdjęcie główne

Wprowadzą obowiązkowe szczepienia na COVID-19? Minister zdrowia nie wyklucza | foto fot. Facebook Ministerstwo Zdrowia, pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat W Polsce do tej pory w pełni zaszczepiło się 53,9% całej populacji. Specjaliści twierdzą jednak, że to nadal za mało, by skutecznie zahamować czwartą falę pandemii koronawirusa. Podobnego zdania jest również minister zdrowia Adam Niedzielski, który zaznacza, że pewne grupy społeczne powinny podlegać obowiązkowi szczepień. Wymienia także, jakie grupy bierze w tej kwestii pod uwagę.

Reklama

Adam Niedzielski był w piątek gościem programu „Graffiti” na antenie Polsat News. Tam został zapytany o przebieg programu szczepień w Polsce i ewentualne plany rządu na zachęcanie do szczepień niezdecydowanych. Minister zdrowia stwierdził, że jest to indywidualna kwestia każdej osoby, jednak nie wykluczył wprowadzenia obowiązku szczepień dla pewnych grup społecznych, m.in. dla medyków. Zapewnił natomiast, że na pewno decyzja taka nie zostanie podjęta z dnia na dzień. 

- Ja uważam jednak, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień, natomiast w przypadku pewnych grup, które są najbardziej z jednej strony narażone, a z drugiej też odpowiadają w sensie społecznym za pewne zwiększone ryzyko transmisji, to z punktu widzenia mojego te grupy rzeczywiście powinny podlegać obowiązkowi szczepień - powiedział.

Jakie jeszcze grupy zdaniem ministra powinny podlegać takiemu obowiązkowi? Wymienił m.in. medyków, nauczycieli i służby mundurowe. Pominął jednak pracowników handlu, którzy bardzo często wymieniani są jako szczególnie narażeni na zakażanie, ale też dalszą transmisję wirusa. 

Przypomnijmy, że wczoraj (5 grudnia) odnotowano 22 389 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 45 zgonów z powodu COVID-19 (19 - wyłącznie z powodu COVID-19, 26 - z powodu zakażenia COVID-19 i chorób współistniejących). 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE