Opublikowano:
Autor:

Drużyny ze Zgierza i Łodzi na podium. Piłkarze triumfowali na Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
16
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Sport Najlepsze polskie zespoły spotkały się na piasku Energi Stadionu Letniego w Gdańsku Brzeźnie, aby rozstrzygnąć Mistrzostwa Polski. W niedzielę, 6 sierpnia 2023 roku dwie najlepsze drużyny: FC10 Zgierz oraz KP Łódź stanęły do walki o puchar.

Mistrzostwa Polski mężczyzn w beach soccerze

W Gdańsku na Enerdze Stadionie Letnim rozegrano Mistrzostwa Polski w beach soccerze. Po zwycięstwach spotkań grupowych i półfinałach szansę na obronę tytułu mistrzów Polski zyskał FC10 Zgierz. Niespełna rok wcześniej, 7 sierpnia 2022 roku w finałowej walce zmierzyły się drużyna ze Zgierza i KP Łódź.

W tym roku, 6 sierpnia historia się powtórzyła i obie drużyny stanęły naprzeciw siebie do walki o zwycięstwo, jednak mistrzowie nie zamierzali oddać tytułu. Drugi rok z rzędu na szczycie stanęła drużyna FC10 Zgierz, wygrywając w finale z KP Łódź 4:2. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna MOSiR Michałowo.

Podczas turnieju wyłoniono najlepszych zawodników. Axela Damma z FC10 Zgierz ogłoszono najlepszym zawodnikiem finałowego turnieju. Krystian Karolak, również z FC10 Zgierz otrzymał tytuł najlepszego bramkarza. Królem strzelców został Denis Samsonow z Futsal & Beach Soccer Kolbudy.

FC10 Ladies Zgierz bez medalu

W zawodach drużyn kobiecych do walki o obronę tytułu stanęły zawodniczki z FC10 Ladies Zgierz. Niestety zeszłoroczne mistrzynie Polski i zdobywczynie drugiego miejsca na Euro Winners Cup, odjechały z Gdańska bez medalu.

To nie był dla Nas dobry turniej, niestety zajmujemy IV miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet. Dla sportowca to chyba najgorsze miejsce w turnieju. Pozostaje Nam wziąć się do pracy i wrócić silniejszym w przyszłym sezonie.

- czytamy na profilu FC10 Ladies.

W tegorocznych rozgrywkach pań w beach soccerze pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS SPARTA w Daleszycach, drugie miejsce wywalczyły zawodniczki Pogoni Tczew, a z brązowym medalem odjechały reprezentantki Red Devils Chojnice.