Opublikowano:
Autor:

Młodzi atleci ze Zgierza na sportowej gali w Pelplinie. Ile medali przywieźli? [zdjęcia] - Zdjęcie główne
Zobacz
7
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
SportDziesięcioosobowa ekipa Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego wzięła udział w VIII Gali Zapaśniczej im. marszałka Macieja Płażyńskiego, która odbyła się w Pelplinie. Spotkało się tam 220 zawodników z Polski oraz pięć drużyn zagranicznych.

Zawodnicy ze Zgierza zdobyli osiem medali i dwa piąte miejsca. Każdy z nich stoczył po 4-5 walk. Gala była pierwszym sprawdzianem po przerwie wakacyjnej.

Złote, srebrne i brązowe medale

Złote medale wywalczyli Witold Pawlik (w kategorii 48 kg) oraz Maciej Słowiański (w kategorii 68 kg). Obaj zawodnicy pewnie zwyciężyli w swoich walkach, wygrywając wszystkie przez przewagę techniczną, nie tracąc żadnego punktu.

Ze srebrnymi krążkami do Zgierza wrócili: Franciszek Barylski (kat. 48 kg), Jan Ciszewski (kat. 38 kg) i Igor Kaczmarek (kat. 57 kg). Na trzecich miejscach znaleźli się: Marcelina Alwingier (kat. 42 kg), Tigran Petrosyan (kat. 32 kg) i Umar Shokpytbay (kat. 38 kg).

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej

Młodzi zgierzanie wywalczyli też dwa piąte miejsca. Znaleźli się na nich Usman Tastanbekov i Adrian Zduńczyk.

W klasyfikacji drużynowej na 32. ekipy drużyna Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając ZKS Koszalin i klub z Niemiec.