Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Nie daliśmy rady Francji, ale pokonaliśmy Słowenię! Polacy mają III miejsce w Pucharze narodów - Zdjęcie główne
Zobacz
3
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Sport To było prawdziwe święto siatkówki. Na trybunach w Atlas Arenie zasiadły tysiące miłośników voleybola, z zapartym tchem oglądać mecze polskiej drużyny. Sobota nie okazała się dla nas zbyt łaskawa, w walce o finał przegraliśmy z Francuzami. W niedzielę nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, zdobywając trzecie miejsce w meczu ze Słowenią.

Drużyna reprezentacji Polski przegrała z Francuzami w półfinale Ligi Narodów. Oznaczało to, że zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia musiał zagrać o brązowy medal ze Słowenią. Słoweńcy przegrali w swoim półfinale z Japonią i to ona zagrała w niedzielnym finale z mistrzami olimpijskimi.

- Polacy natomiast bez większych problemów uporali się ze Słowenią, wygrywając bój o trzecie miejsce w trzech setach – poinformował serwis informacyjny lodzkisport.pl.

Już początek spotkania o trzecie miejsce przyniósł ogromne emocje, bo obie drużyny toczyły bardzo wyrównaną walkę. W połowie pierwszej partii na trybunach zrobiło się wyjątkowo gorąco, Słoweńcy zyskali bowiem prowadzenie. Polakom udało się błyskawicznie odrobić straty, na koniec seta Słoweńcy jednak znów byli górą, prowadząc 2 punktami (21:23). Nerwowa atmosfera sprawiła, że goście popełnili błędy, co wymusiło grę na przewagi. Ten bój ostatecznie zwyciężyli Polacy stosunkiem 26:24.

Drugi set poszedł naszym zawodnikom zdecydowanie łatwiej. Już w połowie zyskaliśmy kontrolę nad grą. Ostatecznie biało-czerwoni zwyciężyli 26:15.

Trzeci set nie pozostawił złudzeń co do tego, kto lepszy był na boisku. Polacy popisali się przepięknym rozegraniem piłki pięć razy z rzędu (14:9). Wydaje się, że to był właśnie kluczowy moment ostatniego seta. Polacy wygrali w nim 25:17, zdobywając tym samym brązowy medal Ligi Narodów.