Reklama

Reklama

Szczęśliwa 13 po raz piąty. 300 bohaterów pojawiło się na starcie w Lesie Łagiewnickim [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 300 bohaterów stawiło się na starcie "Szczęśliwej 13", biegu organizowanego w Lesie Łagiewnickim przez "Dom w Łodzi". Bohaterów, bo część z nich zmierzyła się z własnymi ograniczeniami, ale każdy dotarł do mety. Bohaterami są również ci, którzy w aktywny sposób wsparli działalność fundacji. Koniecznie zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Reklama

"Dom w Łodzi" organizuje "Szczęśliwą 13" z myślą o swoich podopiecznych

Bieg "Szczęśliwa 13" zorganizowano po raz piąty. Biegacze rywalizowali na kilku dystansach:

  • 13 km – bieg główny 
  • 6,5 km – trzynastki połowa  
  • 1300 m – bieg rodzinny 
  • 130 m – bieg dasz radę
Zawodnicy biegali w pojedynkę, parami, grupkami, rodzinami. Niektórzy z kijkami, inni z wózkiem, a jeszcze inni z psem. Wszyscy, którzy wzięli udział w biegu, wsparli finansowo leczenie i rehabilitację podopiecznych fundacji.

- Dlaczego bieg? Nie lubimy prosić. Chcemy dać coś od siebie. Wspiera nas wiele osób, jesteśmy globalną rodziną i to dla nich ta impreza. W tym roku stworzyliśmy bieg na 130 metrów "dasz radę" specjalnie dla pani Mirki, która przeszła udar, a wcześniej wspierała nas. Dystans 130 metrów był dla wszystkich, między innymi dla tych, którzy zmagają się z ogarniczeniami - mówi Marta Libiszowska z "Domu w Łodzi".

- Rytm dni naszych dzieci wyznaczają wizyty w szpitalach, rehabilitacja, badania. Dzięki tego typu inicjatywom dajemy dzieciom szansę na to, aby ich życie było zdrowsze - dodaje Marta Libiszowska.

W biegu wzięła udział m.in. 3-letnia Mela, która ma chore serduszko. Niedawno przeszła kolejną operację. Dzięki dotychczasowemu leczeniu jest w stanie chodzić i szaleć, jak na małe dziecko przystało.

Dodajmy, że "Szczęśliwa 13" organizowana jest zawsze w ostatnią niedzielę wakacji, bo koniec sierpnia to urodziny fundacji. 16 lat temu ostatniego dnia sierpnia Jolanta Bobińska założyła fundację „Dom w Łodzi”, żeby stworzyć dom dla ciężko chorych dzieci. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy