reklama

Zgierz gospodarzem Finału Mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco osób niepełnosprawnych [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zgierz gospodarzem Finału Mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco osób niepełnosprawnych [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
160
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
SportW Miejskim Ośrodek Sportu i Rekreacji odbył się Finał Mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco osób niepełnosprawnych. Jej organizatorem było Sportowe Stowarzyszenie Niepełnosprawnych START Łódź.
reklama

Uroczyste otwarcie odbyło się już w sobotę, natomiast rozgrywki finałowe odbywały się już w niedzielę. Zawody pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza.

Piłka siatkowa na siedząco. Przyjechali do Zgierza, by walczyć o Mistrzostwo 

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start" zauważa, że piłka siatkowa na siedząco jest jedną z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu niepełnosprawnych. Uprawiać ją mogą osoby mające choćby tylko minimalny stopień niepełnosprawności. Zdarzają się nawet turnieje, w których dopuszczalny jest udział ludzi całkowicie sprawnych, ponieważ siatkówka na siedząco jest dyscypliną o wymiarze wybitnie integracyjnym.

Upodobały ją sobie co prawda szczególnie osoby po amputacji, ale grać w nią mogą w zasadzie wszyscy. Muszą podczas meczu przestrzegać tylko jednej naczelnej zasady, a mianowicie nie wolno im odrywać pośladków od parkietu w momencie zagrywania piłki. Tak więc wszyscy grają na tym samym poziomie, na siedząco

reklama

 - informuje PZSN.

Ta odmiana siatkówki wykorzystywana jest często jako gra pokazowa.  - Ciekawostką niech będzie fakt, że w tej dyscyplinie osoby sprawne w konfrontacji z niepełnosprawnymi wcale nie stoją na uprzywilejowanej pozycji - podkreśla związek. 

Jedną z osób, którą można było zobaczyć na boisku, była Natalia Kilar Błażejowska.

Trenuje we Wrocławiu od trzech lat, od momentu, kiedy zachorowałam. Siatkówka zawsze była w moim życiu i to było znalezienie alternatywy. Poza tym fajni ludzie ze mną trenują

- powiedziała nam Natalia. Jak dodaje, traktuje to również, jako formę terapii oraz miłego spędzenia czasu. 

Podczas Mistrzostw jednocześnie rozgrywały się dwa mecze na dwóch wyznaczonych boiskach oddzielonych zasłoną. Jeżeli chodzi o zasady, to nie odbiegają one od tych, które panują w siatkówce, którą uprawiają osoby sprawne. Zespołu grały po dwa sety. Oczywiście w sytuacji, kiedy był remis, drużyny grały dogrywkę. 

reklama

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama