Reklama

Reklama

31. finał WOŚP w Zgierzu. Na ulicach miasta pojawią się setki wolontariuszy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WOŚP Zgierz/Facebook

31. finał WOŚP w Zgierzu. Na ulicach miasta pojawią się setki wolontariuszy - Zdjęcie główne

29 stycznia na ulice Zgierza wyjdzie 350 wolontariuszy WOŚP | foto WOŚP Zgierz/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz 350 wolontariuszy będzie kwestować w Zgierzu podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowano tego dnia w Zgierzu.

Reklama

WOŚP Zgierz: 350 wolontariuszy

31. finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Dlaczego sepsa?

"Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami" - czytamy na stronie Orkiestry. 

29 stycznia podczas 31. finału WOŚP na ulicach Zgierza pojawi się 350 wolontariuszy. Serce zgierskiego sztabu znajdować się będzie w Starym Młynie.

- Jak co roku chętnych do zostania wolontariuszem nie brakowało. To osoby w różnym wieku, od noworodków po seniorów - mówi Radosław Tomas, szef zgierskiego sztabu WOŚP.

Osoby kwestujące na rzecz WOŚP będą miały zapewnione ciepłe posiłki i napoje. Będą mogły również za darmo podróżować komunikacją miejską. Program 31. finału WOŚP w Zgierzu jest właśnie dopinany. 

WOŚP w Zgierzu - harmonogram imprez

Już wiadomo, że w piątek 27 stycznia podczas meczu koszykówki MKK Kuchinox Interon Siejko Boruta Zgierz kontra ZALK pojawią się wolontariusze, zorganizowane zostaną także licytacje. Do WOŚP włączą się ponadto zgierskie morsy. 

W sobotę 28 stycznia od godz. 19 w Klubie AgRafKa w Zgierzu rozpoczną się Szanty. Wystąpią: Projekt Laureaci oraz Męski Punkt Widzenia.

Tradycyjnie w dniu finału odbędzie się Jeżobieg w Parku Miejskim. Rywalizować będą najmłodsi zgierzanie w biegu dla dzieci, a także dorośli. Wszystkie środki z wpisowego zostaną przeznaczone na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wpisowe dla dorosłych to 50 zł, a dla dzieci 35 zł. Dodatkowo sponsor główny biegu, czyli Galeria Zgierska za każde okrążenie wrzuca do puszki złotówkę.

- Najważniejsza zasada bieg jest w formie zabawy i spędzenia aktywnie wolnego czasu, nie liczą się rekordy a szczytny cel i to że razem, w sposób aktywny możemy spędzić czas - podkreślają członkowie Stowarzyszenia Przemysława Staniszewskiego, które jest organizatorem Jeżobiegu.

Inne z atrakcji 31. finału WOŚP w Zgierzu to: pokazy rycerskie w Muzeum Miasta Zgierza, Motoorkiestra, pokazy łyżwiarskie na miejskim lodowisku. 

Na scenie przed Starym Młynem zaprezentują się lokalni i regionalni artyści: Julia Szwajcer i Talent Kolektyw, Kasia Świątczak, Laura Milczarek, DJ MN, DJ Meisal, zespół Friction, Fabrykanci, Aleksandra Cyrulińska, Dantek oraz Lara Hidane i Kuba Śmietana.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku i YouTube. Podczas 30. finału w Zgierzu udało się zebrać ponad 360 tys. zł. Czy uda się pobić ubiegłoroczny rekord?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy