reklama

Alert pogodowy dla Łódzkiego. Ostrzeżenie najwyższego stopnia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Brózda/ poglądowe

Alert pogodowy dla Łódzkiego. Ostrzeżenie najwyższego stopnia - Zdjęcie główne

Alert pogodowy dla całego regionu | foto Karolina Brózda/ poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZgierzInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Alert dotyczy nie tylko Łódzkiego, ale prawie całej Polski.
reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego (najwyższego) stopnia przed burzami z gradem w województwie łódzkim.

Burze nad Łodzią i Zgierzem

W powiecie zgierskim prognozowane są burze z ulewnym deszczem, a miejscami gradem.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

- podaje IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek, 8 sierpnia od godziny 8 do 22.

Identyczne ostrzeżenia wydano dla Łodzi czy Pabianic. Prawdopodobieństwo burz wynosi 90 procent, dlatego lepiej się przygotować na tę sytuację i zabezpieczyć na ogródku, czy balkonie wszystkie przedmioty, które mogą nam się zniszczyć oraz odlecieć, np. kwiaty w doniczkach, trampoliny oraz meble ogrodowe.

reklama

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne pojawią się we wszystkich powiatach regionu: bełchatowskim, brzezińskim, kutnowskim, łęczyckim, łowickim, łódzkim wschodnim, w Łodzi, opoczyńskim, pabianickim, pajęczańskim, piotrkowskim, Piotrkowie Trybunalskim, poddębickim, radomszczańskim, rawskim, sieradzkim, Skierniewicach, skierniewickim, tomaszowskim, wieluńskim, wieruszowskim, zduńskowolskim i zgierskim.

Jeśli burza zastanie nas poza domem, należy:

  • jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie;
  • unikać przebywania pod drzewami;
  • unikać przebywania na otwartej przestrzeni;
  • jeżeli jesteśmy na otwartej przestrzeni - znaleźć, o ile to możliwe, obniżenie terenu i kucnąć (nie siadać i nie kłaść się) ze złączonymi i podciągniętymi pod siebie nogami. Nogi powinny być złączone, ponieważ w przypadku uderzenia pioruna, na skutek powstania różnicy napięć (tzw. napięcia krokowego) może dojść do przepływu prądu między stopami;
  • pozostać w samochodzie (jeżeli jesteśmy akurat w podróży), który dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna;
  • przykucnąć, jeżeli czujemy ładunki elektryczne w powietrzu i podnoszą nam się włosy;
  • grupa przebywająca na otwartej przestrzeni powinna się rozproszyć na odległość kilkudziesięciu metrów, żeby w przypadku uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy porażonym.

CZYTAJ TAKŻE: Wybieracie się na Malinkę? Nie wchodźcie do wody! Kąpielisko nieczynne do odwołania

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama