Reklama

Reklama

Będzie się gdzie uczyć! Przy zgierskiej szkole powstanie miasteczko drogowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Zgierza

Będzie się gdzie uczyć! Przy zgierskiej szkole powstanie miasteczko drogowe - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Najwięcej uczymy się poprzez praktykę. Już wkrótce przekonają się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej numer 8 przy ulicy Leśmiana, gdzie powstanie specjalne miasteczko drogowe, na którym uczyć się będą przepisów i zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu.

Reklama

Miasteczko drogowe przy szkole w Zgierzu 

Dzięki miasteczku młodzież będzie mogła w ciekawy sposób uczyć się do egzaminu na kartę rowerową. Na powstałym placu odtworzone zostaną „prawdziwe” przejścia dla pieszych, znaki, skrzyżowania, oświetlenie, rogatki, przeszkody, a nawet rondo. Nauka przebiegać będzie w znacznie bardziej bezpiecznych warunkach, do tej pory uczniowie przygotowywali się bowiem do egzaminu w pobliżu szkoły, w ruchu drogowym. 

Jak informuje Urząd Miasta Zgierza, środki na realizację projektu dla szkoły przy Leśmiana pozyskane zostały z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Wkład własny zadeklarowany przez radnych to około 80 tysięcy złotych, to jednak mała część kosztów tej inwestycji, które szacuje się na ponad 538 tysięcy zł. Miasteczko drogowe to jednak niejedyna nowość, która ma poprawić bezpieczeństwo zgierzan. 

W ramach projektu uda nam się także doposażyć dwa przejścia dla pieszych, przy ulicy Parzęczewskiej i przy Staffa, w wyświetlacze prędkości, a także zakupić urządzenia do nauki jazdy rowerem dla czterech kolejnych szkół miejskich - przekazał Krzysztof Łobodziński, naczelnik Wydziału Rozwoju i Pozyskiwania Środków Urzędu Miasta Zgierza. 

Zakończenie realizacji projektu miasteczka drogowego przy Szkole Podstawowej nr 8 przewidywane jest do końca roku 2023. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy