Reklama

Reklama

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Młodzież ze Zgierza i okolic otrzyma miasteczko rowerowe do nauki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Młodzież ze Zgierza i okolic otrzyma miasteczko rowerowe do nauki - Zdjęcie główne

Kiedy miasteczko rowerowe trafi do uczniów z gminy Zgierz? | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Nauka przez praktykę przynosi najlepsze efekty? Wiele osób właśnie tak sądzi, a już niebawem przekonają się o tym uczniowie szkół ze Zgierza i okolic. W gminie zrealizowany zostanie długo wyczekiwany projekt miasteczka rowerowego. Kiedy trafi do uczniów?

Reklama

Miasteczko rowerowe dla uczniów z gminy Zgierz

Zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym powinny być poznawane od najmłodszych lat. Znacznie łatwiej jednak uczyć się poprzez zadania praktyczne, właśnie dlatego młodzież z naszego regionu już niedługo będzie mogła korzystać z projektu „Miasteczko rowerowe w gminie Zgierz”, wybranego w ramach dofinansowania Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Jak wiemy z informacji podanej przez Gminę Zgierz, mobilne miasteczko rowerowe pozwoli na poznawanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w praktyce – będzie zawierało oznakowanie poziome i pionowe, sygnalizację świetlną, namalowane pasy oraz wyrysowane drogi i przejścia dla pieszych. Miasteczko będzie mogło być przewożone pomiędzy szkołami w regionie, wykorzystywane będzie też podczas różnych imprez plenerowych. Kiedy uczniowie będą mogli z niego korzystać? 

Realizacja projektu "Miasteczko rowerowe w Gminie Zgierz" planowana jest na I półrocze 2023 r. – informuje Agnieszka Filipczak z Urzędu Gminy Zgierz. -  Z miasteczka będą mogły korzystać wszystkie szkoły z terenu gminy. 

Wiemy też, że w przyszłości spodziewać się możemy kolejnych kroków i pomysłów w zakresie edukacji na temat bezpieczeństwa. „Gmina Zgierz będzie starała się pozyskiwać środki na projekty zwiększające bezpieczeństwo w różnych obszarach”, dodaje. 

Jak informuje gmina, koszt projektu według planów wynosić będzie 67 650 zł, natomiast wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej z Funduszu Spójności to 57 502,50 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy