Reklama

Reklama

Bezpieczne przejście na Kuraku. Podpisano umowę na długo wyczekiwaną inwestycję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Bezpieczne przejście na Kuraku. Podpisano umowę na długo wyczekiwaną inwestycję - Zdjęcie główne

Na osiedlu Kurak powstanie bezpieczne przejście dla pieszych | foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Mieszkańcy zgierskiego osiedla Kurak nareszcie będą mogli skorzystać z długo wyczekiwanego przejścia dla pieszych przez drogę krajową 91. Kiedy powstanie?

Reklama

Jak poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta Zgierza Renata Karolewska, inwestycja miała być zrealizowana do końca 2021 roku, jednak ze względu na trudną sytuację na rynku firm oraz wzrost cen materiałów plany na realizację projektu zostały wstrzymane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała jednak umowę z wykonawcą na inwestycję związaną z powstaniem bezpiecznego przejścia dla pieszych przez drogę krajową 91. Ma ono powstać w okolicy centrum zakupowego. 

Przejście dla pieszych na osiedlu Kurak – kiedy powstanie? 

Mieszkańcy tej okolicy od dawna czekają na realizację projektu. W jej ramach przewidziane jest wyznaczenie przejścia dla pieszych z dojściem, a także budowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej na przejściu dla pieszych raz odcinka chodnika. 

„A my jako miasto dołożymy do tego cegiełkę i wybudujemy chodnik wzdłuż bloku” – dodaje w mediach społecznościowych prezydent Zgierza, Przemysław Staniszewski. 

Zakończenie projektu związanego z budową przejścia będzie mieć miejsce jeszcze w tym roku – przewidywany czas realizacji to sześć miesięcy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy