Reklama

Reklama

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego. Kto i kiedy może skorzystać?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Bezpłatna mammografia dla mieszkanek Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego. Kto i kiedy może skorzystać? - Zdjęcie główne

16 stycznia mieszkanki Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego będą mogły skorzystać z darmowych badań | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Profilaktyka uważana jest za najskuteczniejszą metodę w walce z rakiem piersi. Po raz kolejny mieszkanki naszego regionu będą miały okazję do wzięcia udziału w darmowych badaniach mammograficznych. Sprawdźcie gdzie i kiedy będą realizowane oraz które panie mogą z takiej możliwości skorzystać.

Reklama

Darmowa mammografia w Zgierzu i Aleksandrowie w styczniu 2023


W ramach programu „Profilaktyka raka piersi” z bezpłatnych badań mogą korzystać kobiety w wieku 50-69 lat, posiadające ubezpieczenie oraz spełniające jeden z warunków: badanie mammograficzne nie było u nich przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat lub są w grupie ryzyka, ponieważ u ich  krewnych wykryto mutacje w genów BRCA1 lub/i BRCA2 i w roku poprzedzającym otrzymały wskazania do ponownego wykonania mammografii. Z programu nie mogą skorzystać jednak kobiety, u których wcześniej wykryte zostały zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

 
Szczególnie zachęcamy Panie urodzone w 1973 roku, które po raz pierwszy w 2023 roku będą mogły wykonać mammografię w programie. Przypominamy też, że do końca 2023 roku po raz ostatni bez skierowania badanie będą mogły wykonać Panie, które urodziły się w 1954 roku – czytamy w informacji dotyczącej badań w naszym regionie. 


Z badań w pracowni mammograficznej LUX MED Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim skorzystać będzie można 16 stycznia w godzinach 11-17. W Zgierzu prowadzone będą przy MOSiR na ulicy Wschodniej 2, a w Aleksandrowie na parkingu przy Urzędzie Miasta na ulicy Kościuszki 2.  Na badanie należy zgłosić się z dowodem osobistym. Rejestrować należy się pod numerem telefonu 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz na stronie internetowej http://www.mammo.pl/formularz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy