Reklama

Reklama

Bezpłatne badania dla seniorów w Zgierzu. Sprawdź, jak zapisać siebie lub bliskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Bezpłatne badania dla seniorów w Zgierzu. Sprawdź, jak zapisać siebie lub bliskich - Zdjęcie główne

Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania wzroku w Zgierzu | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Na zaćmę najczęściej narażone są osoby po 50. roku życia, według Światowej Organizacji Zdrowia jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Akcja łódzkiego szpitala „Salve” ma na celu zapobieganie tej chorobie. W Zgierzu odbędą się bezpłatne badania dla osób w wieku 60+ w ramach programu „Zatrzymaj zaćmę z Salve”.

Reklama

Badania w kierunku wykrycia zaćmy. Akcja łódzkiego szpitala także dla mieszkańców gminy Zgierz

Akcja szpitala „Salve” powadzona jest od 2021 roku. Działania profilaktyczno-informacyjne mają na celu zachęcenie do badań pod kątem wykrycia zaćmy oraz uświadamiają, do czego mogą prowadzić zaniedbania w tym zakresie. Do tej pory akcję przeprowadzono już w dziesięciu miejscach w województwie, między innymi w Aleksandrowie Łódzkim, Pabianicach czy Konstantynowie Łódzkim.  Bezpłatne konsultacje tym razem odbędą się także w Zgierzu. 26 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły zgłosić się do NZOP przy zgierskim Hospicjum im. Jana Pawła II na ulicy Parzęczewskiej 72a. Liczba miejsc jest ograniczona, zgłoszenia na badania przyjmowane są pod numerem telefonu: 42 633 78 01. Osoby badane powinny wziąć ze sobą dowód osobisty oraz, jeśli noszą je na co dzień, okulary.

Czym jest zaćma? 

Zaćma, nazywana też kataraktą, to zmętnienie soczewki oka. Powoduje niewyraźnie, zamazane widzenie, postępuje stopniowo, a zaniedbywana może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Najbardziej narażone są na nią osoby, które ukończyły 50 lat. Do najczęstszych objawów należą: 

  • gorsze widzenie z dużej odległości,
  • problemy z widzeniem z bliska, 
  • „zamazane” widzenie, 
  •  zaburzona ocena ostrości.
Zaćma może rozwijać się latami, właśnie dlatego nie należy bagatelizować pierwszych objawów i od razu skonsultować się z lekarzem okulistą nawet wtedy, gdy zauważymy u siebie niewielkie pogorszenie widzenia. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy