Reklama

Reklama

Ceny prądu szybują w górę. Czy w Zgierzu także trzeba będzie zacisnąć pasa?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum TuZgierz/fot. Cezary Adamski

Ceny prądu szybują w górę. Czy w Zgierzu także trzeba będzie zacisnąć pasa? - Zdjęcie główne

Czy w związku z podwyżkami cen prądu władze Zgierza planują oszczędzać? | foto archiwum TuZgierz/fot. Cezary Adamski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Po dużych podwyżkach rachunki za zużycie energii mogą przyprawiać o zawrót głowy. Wiele miast decyduje się na podjęcie kroków w kierunku oszczędzania i zredukowania wysokości koniecznych opłat. Czy takie działania planuje także samorząd w Zgierzu?

Reklama

Czy władze Zgierza planują oszczędzać? 

Czeka nas trudny okres jesienno-zimowy. Z problemem podwyżek cen prądu borykają się nie tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych, mieszkań, właściciele małych czy dużych firm – dotyczy on także wielu polskich miast. Ceny energii zwalają z nóg – nie ma mowy o 10, 20, czy nawet 50-procentowych wzrostach. Samorządy szukają pieniędzy i sposobów na oszczędzanie, ponieważ rachunki za prąd mogą poszybować w górę nawet o 500 procent. Czy na takieakie kroki zdecydują się także władze Zgierza? Zapytaliśmy o to rzeczniczkę Urzędu Miasta. 

„Przyglądamy się sytuacji w innych samorządach, biorąc pod uwagę spodziewane podwyżki cen energii. Obecne stawki obowiązują u nas jeszcze do końca 2022 roku. Czekamy na rozstrzygniecie przetargu na zakup energii organizowanego w ramach Łódzkiej Grupy Zakupowej. Dopiero po jego rozstrzygnięciu, co nastąpi w listopadzie, będziemy decydować, jakie oszczędności i czy w ogóle, wprowadzać” – informuje Renata Karolewska, pełnomocnik ds. mediów i komunikacji społecznej UMZ. 

Jak przekazała rzeczniczka, na ten moment władze nie zdecydowały się jeszcze na redukcję zużycia energii, o których informowały inne miasta. 

„Gmina Miasto Zgierz nie zastosowała do tej pory rozwiązań wprowadzonych w innych samorządach, takich jak choćby wyłączanie oświetlenia ulicznego lub obniżenie temperatury wody w basenach. Podjęliśmy jednak pewne kroki, ograniczając do niezbędnego minimum wydatki bieżące w budżecie miasta. Przyszłe wydatki planujemy z kolei tak, aby spodziewane skutki podwyżek były jak najmniej dotkliwe dla samego samorządu, a więc także dla mieszkańców; skupiamy uwagę na kontynuacji inwestycji w zakresie niezbędnym, w szczególności zaś na tych, które są dofinansowane z zewnątrz” – dodaje Renata Karolewska. 

Z prognoz dotyczących oferty listopadowego przetargu na prąd dla Łódzkiej Grupy Zakupowej wynika, że w nadchodzącym sezonie prąd może być droższy nawet o 400-500 procent w porównaniu do obecnego stanu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy