Reklama

Reklama

Co robić w weekend w Zgierzu i okolicach? Sprawdziliśmy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zespół Pieśni i Tańca Boruta

Co robić w weekend w Zgierzu i okolicach? Sprawdziliśmy - Zdjęcie główne

Zespół Pieśni i Tańca Boruta | foto Zespół Pieśni i Tańca Boruta

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Jakie macie plany na weekend? Jeśli jeszcze nie wiecie, co robić w najbliższe dni, rozsiądźcie się wygodnie i zobaczcie, co w regionie dzieje się ciekawego. Propozycji jest sporo, zwłaszcza kulturalnych. Jednak największym hitem weekendu pozostanie zapewne otwarcie miejskiego lodowiska w sobotę. Wybieracie się?

Reklama

Zapraszamy na weekendowy rozkład jazdy wydarzeń regionalnych. Tym razem wzięliśmy pod lupę nie tylko Zgierz, ale i Ozorków i Dzierżązną. 

Piątek 13 stycznia w Zgierzu 

 • Miasto Tkaczy Park Kulturowy zaprasza na spotkanie z Jerzym Radziwiłowiczem. Aktor znany z ról teatralnych Teatru Narodowego w Warszawie oraz z ról filmowych i serialowych. Grał m.in. Mateusza Birkuta z "Człowieka z marmuru", komisarza Andrzeja Gajewskiego z serialu "Glina". Spotkanie z serii: "Co za gość". Kiedy i gdzie? Piątek 13 stycznia, godzina 18.00. Sala Hostelu Folkier w Miasto Tkaczy Park Kulturowy.
 

 • Muzeum Miasta Zgierza od 12.01 do 19.02 zaprasza na wystawę Dariusza Młynarczyka.
  Dariusz Młynarczyk tworzy w różnych technikach - malarskich i w dziedzinie płaskorzeźby. Wystawa jest częścią większego projektu pod nazwą "Tryptyk Muzealny 2022/2023". Zaprezentowano na niej ponad 60 nowych prac malarskich i rzeźbiarskich, które w nieco innych odsłonach będą pokazywane w trzech muzeach: w Łowiczu, Zgierzu i w Łodzi.
 • Stary Młyn Zgierz do 27 stycznia zaprasza na wystawę Zdzisława Muchowicza pt. ”The Sepia Faces And Other Pictures”. Na ekspozycji zobaczymy głównie rysowane kredką sepiową portrety, ukazujące postaci historyczne i współczesne. Na zwiedzających czeka również kilka innych obrazów oraz relief, który w Zgierzu wystawiony jest po raz pierwszy. Jest to siedemdziesiąta siódma indywidualna wystawa artysty.
Sobota 14 stycznia w Zgierzu i okolicach

 • MOSiR w Zgierzu otwiera w sobotę lodowisko miejskie przy ul. Leśmiana. Szykujcie łyżwy.
 • Stary Młyn Zgierz zaprasza na koncert noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca Boruta (14 stycznia, godz. 17:00).
  W programie m.in. najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu wszystkich grup wiekowych, ale pojawi się również występ taneczny.
   
  Bilety: Cena: 30 zł/osoba
  Dochód z biletów zostanie przeznaczony na potrzeby i rozwój Zespołu.
 • Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Wyszyńskiego 43a w Ozorkowie zaprasza na VIII Koncert Dorośli Dzieciom pn. ,,My znów na fali". Koncert podzielony jest na dwie tury: I tura godz. 14:30, II tura godz. 17:00. Bilety dostępne w  Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Ozorkowie ul. Lotnicza 3, ilość miejsc ograniczona
 
Niedziela 15 stycznia w Zgierzu i okolicach

 • MOK w Ozorkowie zaprasza do udziału w Koncercie kolęd i pastorałek, który w tym roku odbędzie się w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski w Ozorkowie, ul. Adamówek 4/6. Wstęp wolny.

Wystąpią: Chór APASJONATA pod dyrekcją Marcina Sówki i Przyjaciele (Anna Szoszkiewicz – sopran, Magdalena Sówka – skrzypce, Marcin Sówka – fortepian) oraz Laureaci Konkursu kolęd i pastorałek „Bóg się rodzi” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie.

 • Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystki i Rekreacji w Dzierżąznej zaprasza w sobotę o godz. 15.00 do Dworku w Dzierżąznej na koncert "Kolędowo witamy Nowy Rok". Wystąpi Anna Cymmerman i Jacek Malanowski. Wstęp wolny.
 • Wtorek 17 stycznia
  • Miasto Tkaczy Park kulturowy zaprasza na wydarzenie:
  - Zapraszamy do Miasta Tkaczy na spotkania „Tajemnice w drewnie zamknięte”.
  Już w najbliższy wtorek, 17.01.2023 w Mieście Tkaczy odbędą się warsztaty z inwentaryzacji rysunkowo-pomiarowej, pod okiem specjalistów z Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.
  „Tajemnice w drewnie zamknięte” – to nowy cykl spotkań w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy w ramach „Zgierskich Seminariów o Drewnie”, które jesienią ubiegłego roku zapoczątkowała konferencja naukowa „Architektura drewniana. Postrzeganie zabytków w przestrzeni miejskiej”- piszą organizatorzy.
   
  Jak widzicie, propozycji jest naprawdę dużo. Życzymy Wam udanego styczniowego weekendu!

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy