Reklama

Reklama

Coś dla cyklistów i dla kobiet, dla dzieci i miłośników staroci. Tak zapowiada się w Zgierzu nadchodzący weekend

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Zgierza

Coś dla cyklistów i dla kobiet, dla dzieci i miłośników staroci. Tak zapowiada się w Zgierzu nadchodzący weekend - Zdjęcie główne

W poprzednich latach pchli targ w Zgierzu cieszył się olbrzymią popularnościa | foto Urząd Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Jak co tydzień podpowiadamy Wam, jak sympatycznie, ciekawie i pożytecznie spędzić sobotę i niedzielę w Zgierzu. Pomimo nienajlepszej pogody zapowiadanej przez synoptyków jest kilka wydarzeń, w których warto w zależności od upodobań wziąć udział. Poniżej lista wybranych przez nas propozycji.

Reklama

XV Rajd rowerowy "W zdrowym ciele zdrowy duch" 

Celem wydarzenia jest popularyzacja krajoznawstwa i turystyki kolarskiej wśród uczestników, kształtowanie nawyków kulturalnego i bezpiecznego poruszania się na trasach turystycznych, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, turystyczne poznanie okolic Zgierza i rozwijanie orientacji w terenie.

Rajd odbędzie się w sobotę, 28 maja 2022 r. bez względu na pogodę. Zbiórka i start o godz. 10 na placu Kilińskiego w Zgierzu. Zakończenie Rajdu – przy gospodarstwie agroturystycznym Pana Zbi-gniewa Hauke w Dzierżąznej, połączone z pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Trasa rajdu to ok. 28 km: ul. 1 Maja – ul. Dubois – droga polna prowadząca wzdłuż torów PKP do Łagiewnik Nowych – Skotniki – Kiełmina – Dobra – Zelgoszcz – Swędów – Marcjanka – Podole – Szczawin – Cyprianów – Kolonia Głowa – meta przy gospodarstwie agroturystycznym Pana Zbigniewa Hauke.

Organizatorem rajdu jest Sekcja Turystyczna Towarzystwa Przyjaciół Zgierza oraz Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Zgierzu.

Spektakl dla najnajów czyli dzieci w wieku od 8 miesięcy do 5 lat

Sobota, 28 maja 2022, godz.16, Centrum Kultury Dziecka, ul. ks. Rembowskiego 17

"Najnajami" w teatrze nazywa się dzieci najmłodsze od zaledwie kilku miesięcy do 3/5 lat, które mają styczność ze sztuką po raz pierwszy. Dlatego też celem takich spektakli jest delikatne i bezpieczne wprowadzenie dziecka w świat teatralnej umowności poprzez oddziaływanie na zmysły. Nie tylko wzroku czy słuchu, ale również dotyku, zapachu, a nawet smaku.

"Bim-Bam" to propozycja Teatru Chrząszcz w Trzcinie, który w tym sezonie w Zgierzu będziemy gościć po raz drugi. Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu. Naturalne kolory, dźwięki i formy pozwolą najmłodszym widzom wyciszyć się i skupić. Podczas spektaklu pojawią się podstawowe kolory, liczebniki oraz muzyka na żywo! Na tego typu wydarzeniach zanika wyraźna granica scena - widownia. Nie ma także typowej dla teatru ciemności.

Liczba miejsc ograniczona, dlatego organizatorzy proszą, aby z dzieckiem na spektakl przybyła tylko jedna osoba dorosła.

Kobiety wiedzą, Co robią

Już w najbliższą sobotę, 28 maja Zgierz zwróci się w stronę kobiet i ich potrzeb. W ramach projektu „Wysokich Obcasów” w Starym Młynie czekać będą na zgierzanki trzy panele dyskusyjne z wyjątkowymi gośćmi, warsztaty oraz niepowtarzalna okazja do wymiany myśli i doświadczeń, wspólnego poszukiwania rozwiązań dla problemów, z którymi każda kobieta mierzy się każdego dnia.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział znane ze sceny i ekranu Patrycja Kazadi i Małgorzata Potocka.

Sobota, godz. 11, Stary Młyn, ul. Długa 41A

Akcja "Uprzątnij Swój Strych" - kupuj i sprzedawaj artykuły z drugiej ręki! 

Niedziela, 29 maja w godzinach 9:30-14:30, Targowisko Miejskie przy ul. Aleksandrowskiej w Zgierzu.

Akcja mająca na celu sprzedaż rzeczy zalegających na strychach, w piwnicach i szafach. Jednym nieprzydatne, innym okazać się mogą pomocne. Uczestnikami mogą być tylko osoby prywatne. 

Od uczestników będzie pobierana opłata eksploatacyjna ze względu na konieczność udostępnienia toalet i posprzątanie targowiska po zakończonej akcji. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy