Reklama

Reklama

Czy to były bezpieczne święta? Zgierska policja podsumowuje ostatnie dni w regionie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Łódzka

Czy to były bezpieczne święta? Zgierska policja podsumowuje ostatnie dni w regionie - Zdjęcie główne

Czy na drogach w regionie w minione święta było bezpiecznie? | foto Policja Łódzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Gdy większość z nas w ciągu ostatnich kilku dni zasiadała przy świątecznych stołach w rodzinnej atmosferze, funkcjonariusze policji mieli pełne ręce roboty. Okres świąt to czas wzmożonych kontroli na drogach – czy w tym roku ujęto wielu prowadzących „pod wpływem”? Mamy dane ze zgierskiej komendy policji.

Reklama

Święta w Zgierzu i regionie. Czy na drogach było bezpiecznie? Mamy dane z policji 


Jak poinformował Robert Borowski, zastępca oficera prasowego z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu, w minione święta nie odnotowano zdarzeń kryminalnych. Nad bezpieczeństwem w mieście i powiecie zgierskim czuwało 110 funkcjonariuszy, w tym 50 z wydziału ruchu drogowego. Czy na powiatowych drogach doszło do wielu kontroli i zatrzymań? 


Na drogach powiatu zanotowano doszło do 16 kolizji i 2 wypadków w tych zdarzeniach 2 osoby były ranne, nie było osób zabitych. Ogólnie można przyjąć że tegoroczne święta uczestnicy ruchu piesi i kierujący spędzili bezpiecznie w rodzinnym gronie. Ujawniono 11 nietrzeźwych kierujących, w tym 5 rowerzystów . W pięciu przypadkach zastosowano postępowanie mandatowe w, sześciu wniosek do Sąd – podsumowuje rzecznik. 


A jak wygląda sytuacja w skali województwa? Statystyki, choć nieco lepsze niż rok temu, nadal są niepokojące. Pomimo nieustannych apeli służb o zachowanie rozwagi na drogach, tej wielu kierowcom nadal brakuje. Z informacji przekazanych przez Komendę Wojewódzką Policji wynika, że w ostatnich dniach w naszym regionie wiele osób za kółko wsiadło pod wpływem alkoholu. Według danych z KWP w Łodzi było ich aż 57. Policja kontrolowała także prędkość i to, czy podróżujące dzieci są przewożone we właściwy, bezpieczny sposób. 
Jak wygląda tegoroczny bilans w porównaniu z danymi z 2021 roku? Choć jest nieco lepiej, liczba kierowców prowadzących pod wpływem nadal jest zatrważająca. 

W roku 2021 w okresie od 23-26 grudnia

Liczba wypadków drogowych: 19
Liczba ofiar śmiertelnych:1
Liczba rannych: 25
Liczba nietrzeźwych kierowców: 50

W roku 2022 w okresie od 23-26 grudnia

Liczba wypadków drogowych: 10
Liczba ofiar śmiertelnych: 1
Liczba rannych: 11
Liczba nietrzeźwych kierowców: 57

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy