Reklama

Reklama

Czy Zgierz ma dobrą porodówkę? Sprawdziliśmy to!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Czy Zgierz ma dobrą porodówkę? Sprawdziliśmy to! - Zdjęcie główne

poglądowe | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Narodziny dziecka to szczególny czas dla kobiety i jej rodziny. Młoda mama i noworodek powinni być wtedy otoczeni troskliwą opieką. Czy tak jest zawsze? Niestety nie. A jak być powinno i czy Wojewódzki Szpital w Zgierzu spełnia wymagania rodziców?

Reklama

Poród jest newralgicznym momentem w życiu młodej mamy i jej dziecka, które przychodzi na świat. Czasem, pomimo bólu, jest to czas piękny, niezapomniany. Niekiedy jednak dochodzi do strasznych zaniedbań ze strony personelu, co może nawet grozić śmiercią noworodka, czasem kobiety. Jak zgierzanki i łodzianki (bo też tu rodzą) oceniają porodówkę w Wojewódzkim Szpitalu przy Parzęczewskiej?

Jak pacjentki oceniają porodówkę w Szpitalu Wojewódzkim w Zgierzu?

Rozmawiając ze zgierzankami i czytając fora internetowe, można odnieść wrażenie, że kobiety bardzo dobrze oceniają tę placówkę. Mówimy tu o samym porodzie, opiece okołoporodowej i neonatologicznej.

- Rodziłam w 2021 roku i serdecznie polecam! Położne jak i pielęgniarki na medal - mówi pani Magda.

Podobne spostrzeżenia ma pani Alina. Jej pobyt w tym szpitalu był dłuższy.

- Rodziłam w 2021. Na oddziale byłyśmy ponad 2 tygodnie ze względu na wcześniactwo córki. Opieka była cudowna zarówno ginekologia jak i położnictwo i neonatologia - relacjonuje pani Alina.

Szpital Wojewódzki w Zgierzu przeszedł remont jakiś czas temu. Wcześniej warunki pozostawiały wiele do życzenia wg relacji pacjentek. 

- Podobno opieka jest dobra, ale trakt porodowy przeraża. Chyba że coś się zmieniło. Jesteś oddzielona osobnych rodzących parawanem (miejsc jest chyba 2) jeśli druga rodząca nie życzy sobie obecności obcych osób to Twoja osoba towarzysząca może zostać wyproszona. To nie są warunki na XXI wiek jeśli wokół jest mnóstwo szpitali, gdzie można rodzić po ludzku - mówi pani Sandra.
Po modernizacji oddziału pacjentki nie zgłaszają zastrzeżeń.
 
- Ja rodziłam w 2022 roku. Porodówka po remoncie. Oddział też. Opieka super! Pierwszego syna rodziłam w prywatnym szpitalu i takiej opieki nie miałam jak w Zgierzu - relacjonuje Pani Aleksandra.
 
Pani Emila zwraca uwagę na inne aspekty opieki w zgierskim szpitalu: 
- Wszystko odbyło się z godnością i poszanowaniem intymnosci. Na każde pytanie padała fachowa odpowiedź. Lekarz był na każdą prośbę - mówi pani Emilia.

Jak porodówka i opieka okołoporodowa w Szpitalu Wojewódzkim w Zgierzu jest oceniana na podstawie ankiet Fundacji Rodzić po ludzku?

Wyniki z badania nie stawiają tej placówki w aż w tak dobrym świetle, ale nie jest najgorzej. W ostatnim czasie 33 kobiety wypełniły ankiety "Głos matek" dotyczącą porodu i opieki okołoporodowej w szpitalu w Zgierzu. Uśredniając wyniki z badania, rodzące w tym szpitalu wystawiły 64 punkty na 100 możliwych. Co druga matka wybrałaby tę placówkę ponownie.

- Zachęcam wszystkie panie, które rodziły w Zgierzu do wypełnienia ankiety "Głos Matek", im więcej wypełnionych ankiet tym pełniejszy obraz jakości opieki w placówce: Ankieta https://ankieta.rodzicpoludzku.pl/

Wszystkie ankiety wypełnione przez kobiety, które rodziły w latach 2021-23 są w ciągu 24h doliczane do wyniku szpitala w Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku - mówi Anna Kwiatek-Kucharska z Fundacji Rodzić po ludzku.

A jakie są Wasze odczucia odnośnie do tego szpitala, tej porodówki?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy