Reklama

Reklama

Czy zgierzanie przesiądą się na hulajnogi? Nowy środek transportu na zgierskich ulicach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Czy zgierzanie przesiądą się na hulajnogi? Nowy środek transportu na zgierskich ulicach - Zdjęcie główne

Czy nowe hulajnogi będą się cieszyć popularnością wśród zgierzan? | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Popularny w ostatnich latach miejski środek transportu w końcu dotarł także do Zgierza. Mieszkańcy mają teraz okazję przemierzać ulice na nowych hulajnogach, które pojawiły się w mieście.

Reklama

Dla jednych stanowią szybki i wygodny środek transportu, dla innych są utrapieniem ze względu na nieostrożność niektórych użytkowników oraz fakt, że nie każdy z nich potrafi zachować porządek i odstawić  je we właściwe miejsce. Hulajnogi budzą skrajne emocje wśród mieszkańców wielu miast. Już teraz korzystać mogą z nich także zgierzanie. 

„10 czerwca na ulicach Zgierza pojawiło się kilkadziesiąt elektrycznych hulajnóg. Mieszkańcy mogą z nich korzystać przez aplikację Quick, która pokazuje między innymi lokalizację najbliższej położonego jednośladu wraz ze stanem naładowania baterii. Podobne rozwiązania funkcjonują w ościennych miastach, między innymi w Ozorkowie i Łęczycy” – przekazała Renata Karolewska, Pełnomocnik ds. mediów i komunikacji społecznej UMZ.

Nowe hulajnogi w Zgierzu. Co sądzą o nich mieszkańcy?  

Jak można się było spodziewać, pomysł spotkał się z mieszanymi reakcjami ze strony zgierzan. 

„Na pewno wiele osób będzie z tych hulajnóg korzystać, w innych miastach są przecież bardzo popularne. Oby tylko „kierowcy” pamiętali o bezpieczeństwie, to najważniejsze, bo wiem z doświadczenia, że potrafią być bardzo nierozważni podczas jazdy” – twierdzi zgierzanka.   

Dyskusja na temat zgierskich hulajnóg wywiązała się także na lokalnych grupach społecznościowych. Nie wszyscy oceniają je pozytywnie. 

„No i "plaga" dotarła do Zgierza, hulajnogi” – pisze internauta na facebookowej grupie „Zgierzanin”.

„Będzie powtórka z Łodzi, będą rozpiep***ne byle gdzie i tylko człowiek się będzie irytować bo musi chodzić slalomem. W Polsce nie ma w ludziach odpowiedniej dojrzałości by umieli to odstawić tak by nie przeszkadzało to reszcie” – brzmi jeden z komentarzy na grupie „Zgierzanie” 

A jak Wy oceniacie pomysł hulajnóg w Zgierzu? Będziecie z nich korzystać? Komentujcie!   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy