reklama

Czy znicze solarne sprawdzają się jesienią?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Czy znicze solarne sprawdzają się jesienią? - Zdjęcie główne

Czy znicze solarne sprawdzają się jesienią? | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZgierzJesień to czas, kiedy wiele się zmienia. Liście więdną, słońce chowa się za chmurami, a dni stają się krótsze i coraz chłodniejsze. Często istnieje wówczas również więcej okazji do odwiedzania grobów, jak chociażby w uroczystość Wszystkich Świętych. Czy warto w tym czasie korzystać jednak ze zniczy solarnych? I jak one właściwie działają? Odpowiadamy.

Czym są znicze solarne? Jakie mają zalety?

Znicze solarne to znicze, które słyną z tego, że zasilane są przy pomocy promieni słonecznych. A tych, jak wiadomo, dociera do nas znacznie mniej jesienią niż latem. Nic więc dziwnego, że wiele osób ma wątpliwości, czy warto je w ogóle stosować o tej chłodnej porze roku.

Doprecyzujmy jednak: w zniczu znajdują się ogniwa słoneczne, które potrafią przetwarzać energię słoneczną na elektryczną – ta zasila z kolei umocowane wewnątrz małe akumulatory, dzięki którym znicze są w stanie świecić w nocy, mocno i wyraźnie. Pojawia się tu zatem zjawisko fotowoltaiki. W tym przypadku nie trzeba korzystać ani ze świec, ani baterii.

Zanim przejdziemy do głównego wątku, powiedzmy o kilku głównych zaletach zniczy solarnych na cmentarz. Przede wszystkim jest to rozwiązanie ekologiczne. Nie emitują one żadnych toksycznych substancji. Co więcej, modele dostępne w sklepie Znicze Fenix są w stanie świecić nawet przez 1000 dni, co przekłada się na 3 lata nieustannej pracy. Ich zakup to zatem, wbrew pozorom, opcja bardzo ekonomiczna, a zarazem bardzo korzystna dla osób, które rzadko odwiedzają cmentarz. Oferowane są one w tym sklepie również w bardzo wielu wariantach, dzięki czemu możesz je idealnie dobrać do swoich preferencji, a także do wyglądu nagrobka. Znicze te wykazują się również dużą odpornością na rozmaite czynniki pogodowe.

Czy znicze solarne sprawdzają się jesienią?

Poziom naładowania akumulatora związany jest ze stopniem nasłonecznienia w określony dzień. Jeśli w ciągu dnia utrzymuje się ono na poziomie 100%, akumulator w dobrym zniczu omawianego typu naładowuje się zwykle w ciągu 9 godzin, a po 5 jest naładowany w 50%.

Jeśli nasłonecznienie zmniejsza się i plasuje na poziomie 50%, nowoczesne znicze solarne naładowują się całkowicie w ciągu kilkunastu godzin, a w ciągu 9 naładowane są w połowie. Jeżeli zastanawiasz się zatem, czy modele tego typu sprawdzają się jesienią, odpowiedź brzmi więc: tak, po prostu ładują się dłużej niż latem. Sprawdź pełną ofertę takich zniczy i wejdź na https://zniczefenix.pl/znicze-szklane/znicze-solarne/.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy