Reklama

Reklama

Dodatek na opał. Zgierski MOPS przyjmuje wnioski o dopłaty do źródeł innych niż węgiel

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva/poglądowe

Dodatek na opał. Zgierski MOPS przyjmuje wnioski o dopłaty do źródeł innych niż węgiel - Zdjęcie główne

Zgierski MOPS przyjmuje wnioski o dofinansowanie na opał | foto Canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Właściciele gospodarstw domowych, którzy ogrzewają domy innymi paliwami, niż węglem, mogą składać wnioski o dofinansowanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zgierzu. Więcej informacji poniżej.

Reklama

Urząd Miasta Zgierza poinformował, że mieszkańcy mogą już składać wnioski do MOPS-u o wypłatę  dodatku na ogrzewanie między innymi gazem i olejem. Zgodnie z ustawą z dnia 15 września (Dz. U. z 2022 r. poz. 1967), która weszła w życie 20.09.2022 roku, o dofinansowanie można się ubiegać, gdy głównym źródłem ciepła gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy, kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG oraz kocioł olejowy. 

Gdzie składać wnioski? W formie papierowej przyjmowane są w siedzibie MOPS w Zgierzu przy ulicy Długiej 56, elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP oraz drogą pocztową na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej bł. o. Rafała Chylińskiego w Zgierzu, 95-100 Zgierz, ul. Długa 56. 

Dodatek na ogrzewanie. Ile dostaniemy na zakup opału? 

Osoby, które w swoich domach mają kotły na paliwa stałe (zasilane peletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego) mogą liczyć na najwyższą dopłatę w wysokości 3000 zł. Nieco mniej, 2000 zł, mogą otrzymać ci, którzy korzystają z kotłów olejowych. Właściciele kotłów, kominków, kóz, ogrzewaczy powietrza, piecokuchni lub pieców na drewno starać się mogą o wypłatę 1000 zł, na 500 liczyć mogą z kolei osoby ogrzewające domy gazem. 

Przypomnijmy, że gdy pod jednym adresem mieszka więcej niż jedno gospodarstwo domowe, jeden dodatek przysługuje dla wszystkich gospodarstw. Również w takiej sytuacji, gdy z jednego adresu wpłyną wnioski od kilku gospodarstw, pod uwagę będzie brany ten, kto złożył go jako pierwszy. 

Wnioski o dopłatę do ogrzewania składać można do 30 listopada 2022. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy