Reklama

Reklama

Dzieci przemierzały dziś Zgierz. 30. Rajd Mikołajkowy PTTK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Dziś odbył się jubileuszowy 30. Rajd Mikołajkowy w Zgierzu. Organizatorem jest PTTK, a patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent Przemysław Staniszewski.

Reklama

Dziś w Zgierzu odbył się już po raz 30. Rajd Mikołajkowy. Organizatorem wydarzenia jest PTTK i Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej. 

W rajdzie wzięło udział ponad 200 uczniów, nie tylko ze Zgierza. Razem z opiekunami było prawie 300 osób. Pogoda jak na grudniowy dzień sprzyjała, nie było dużo śniegu i wiatru. 

Dzieci w ten dzień czekało dużo zagadek do rozwiązania, atrakcje w postaci "magicznego dywanu", warsztaty, a na mecie poczęstunek. W rajdzie wzięły udział 2 grupy wiekowe dzieci, klasy 1-4 Maluchy i klasy 5-8 tzw. Staruchy. Opiekunowie pomagali młodszym znajdować odpowiednie ulice i skanowali kody QR, gdzie ukryte były kolejne zagadki lub trasy. Dzieci były bardzo podekscytowane, że mogą brać udział w tej wycieczce. Każde z nich dostało znaczek PTTK i nie mogło się doczekać kolejnego punktu z zagadką i poczęstunku na mecie. 

Część z opiekunów szła już kolejny raz na ten rajd. Jedna z nich przyznała się, że pierwszy raz zabrała ze sobą swoją małą córkę. Skończyło się to dla córki zapaleniem płuc lub oskrzeli.

- Wszyscy byliśmy ciepło ubrani, stosownie do pogody. Jednak my szliśmy. Malutka była w wózku, nie ruszała się, pewnie było jej za zimno - ubolewa. 

Reakcje najmłodszych

Pomimo chłodu nawet najmłodsze z dzieci 6-7-letnie nie traciły ducha i szły przed siebie. Mówiły, że cieszą się, że tu są i że za rok też pójdą. Część z nich brała udział pierwszy raz i nie mogły się doczekać mety i.... słodkiego poczęstunku. Dzieci przemierzały tereny leśne i miejskie. Musiały uważać na przejściach dla pieszych na samochody, bo ruch na zgierskich ulicach był duży.

A Wy byliście kiedyś na Rajdzie Mikołajkowym? Pochwalcie się w komentarzach wrażeniami i zdjęciami. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy