Reklama

Reklama

Dziś postrach większości ósmoklasistów – matematyka. Jak uczniowie radzą sobie ze stresem?

Opublikowano:
Autor:

Dziś postrach większości ósmoklasistów – matematyka. Jak uczniowie radzą sobie ze stresem? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Zgierz To już drugi dzień egzaminów i przedmiot, który budzi strach u większości ósmoklasistów, czyli matematyka. Pytaliśmy uczniów o sposoby na rozładowanie stresu.

Reklama

Zmagania z egzaminami uczniowie rozpoczęli 23 maja od języka polskiego. W drugi dzień mierzą się z matematyka, a jutro język obcy. Jest to pierwsza seria dużych egzaminów dla ósmoklasistów, dlatego odwiedziliśmy szkołę nr 5 w Zgierzu, aby dowiedzieć się o sposobach uczniów na stres przedegzaminacyjny.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki

Po wczorajszym egzaminie z języka polskiego uczniowie mieli ostatnią szansę na powtórkę materiału do egzaminu z matematyki. Większość jednak z tego nie skorzystała.

Uczyłam się dużo i przygotowywałam w sumie cały rok do egzaminu. Obiecałam sobie, że w te trzy dni jak piszemy, nie otworzę książki. Nawet wyniki sprawdzę sobie, jak skończymy wszystkie egzaminy. Nie chce się dodatkowo stresować. 

- mówi Julia.                                        

Są jednak tacy, którzy nie wytrwają w niepewności.

Ja od razu sprawdziłem opracowanie egzaminu z polskiego, jak tylko się pojawiło. Myślę, że dobrze mi poszło. Z matematyką może być różnie, ale postaram się nadrobić angielskim. 

- mówi Bartek.

Ósmoklasiści ze Szkoły nr 5 w Zgierzu

Zapytaliśmy uczniów, jakie są ich sposoby, by odstresować się przed egzaminem i odreagować po egzaminie. Takie rady mają dla swoich młodszych koleżanek i kolegów.

Jeśli przygotowujemy się dużo wcześniej, to nabieramy pewności, że więcej umiemy. Nie powinno się też ciągle przeglądać zeszytów i książek bo może się wszystko pomieszać. W dzień egzaminu nie zaglądamy do niczego.

- mówi Wiktoria.

Niektórym jednak brak systematyczności i wpadają w panikę, że nic nie umieją.

Nie ważne ile bym się uczyła i tak mam wrażenie, że wszystko zapomnę. Później zazwyczaj okazuje się, że przesadzałam i nie było tak źle. W uspokojeniu pomagają mi głębokie oddechy i myślenie o tym gdzie pójdę po egzaminie np. na basen.

- dodaje Kasia.

Zapytaliśmy uczniów o sposób, w jaki próbowali się odstresować i zrelaksować po egzaminie z języka polskiego. Odpowiedzi były różne, jedni próbowali odreagować na boisku, basenie lub sali tanecznej. Inni wybrali serial, gry komputerowe albo po prostu sen na regenerację. Każdy z nich starał się nie myśleć o nadchodzącej matematyce. 

Do egzaminu ósmoklasisty w Szkole Podstawowej nr 5 przystępuje 94 uczniów. My życzymy wszystkim powodzenia i braku stresu przed kolejnymi egzaminami.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy