Reklama

Reklama

Elektrociepłownia w Zgierzu stawia na ekologię. Rozpoczęła się budowa nowej inwestycji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Elektrociepłownia w Zgierzu stawia na ekologię. Rozpoczęła się budowa nowej inwestycji - Zdjęcie główne

Rozpoczęła się nowa inwestycja na terenie zgierskiej elektrociepłowni. Główne cele: większa wydajność oraz dbałość o środowisko | foto Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Na terenie elektrociepłowni W Zgierzu ruszyła budowa blisko 100-milionowej inwestycji. Obejmie stworzenie nowych jednostek wytwórczych zasilanych gazem ziemnym. Więcej informacji poniżej.

Reklama

Modernizacja w zgierskiej elektrociepłowni 

Jak informuje Starostwo Powiatowe, nowa jednostka ma zastąpić wyeksploatowane źródła oparte na węglu, wykorzystywane obecnie w zgierskiej elektrociepłowni. 

„Inwestycja obejmie budowę nowej jednostki, opartej o zespół 3 silników gazowych o mocy ok. 4,4 MWe/5MWt każdy, uzupełnionej kotłem rezerwowo-szczytowym o mocy 7 MWt oraz źródłem OZE w postaci kolektorów słonecznych o mocy ok. 100 kWt” – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Zgierzu. 

Głównym celem inwestycji jest zapewnienie wydajności i bezpieczeństwa w dostawach ciepła oraz bardziej ekologiczne podejście, dbałość o środowisko i jakość powietrza. Według założeń, nowe moce wytwórcze, o które wzbogaci się elektrociepłownia, umożliwią pokrycie zapotrzebowania na ciepło po 2023 roku. Częściowo mają również ograniczyć emisję zanieczyszczeń. Na terenie elektrociepłowni odbyło się już uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę – w wydarzeniu udział wzięli między innymi Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski, Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego oraz przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej. Zakończenie prac związanych z modernizacją zaplanowane jest na koniec 2023 roku. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy