reklama

Ericsson szuka kilkudziesięciu osób. To praca przy globalnym projekcie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Ericsson szuka kilkudziesięciu osób. To praca przy globalnym projekcie - Zdjęcie główne

W łódzkim Ericssonie pracuje ponad 800 osób i firma cały czas rekrutuje | foto Joanna Chrzanowska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZgierzProgramiści pilnie poszukiwani. Ericsson buduje globalną platformę, która ma zrewolucjonizować rynek telekomunikacyjny na świecie. Sprawdź szczegóły.
reklama

Ericsson to firma o zasięgu globalnym, która dostarcza usługi i infrastrukturę dla operatorów telekomunikacyjnych. Utworzona została w 1876 roku w Sztokholmie przez Larsa Magnusa Ericssona. Pierwsze związki firmy z Polską datuje się na 1904 rok, a w 1928 roku Łódź została wybrana na siedzibę pierwszej zautomatyzowanej centrali miejskiej tego przedsiębiorstwa.

- Ericsson obchodzi w tym roku 120-lecie obecności w Polsce. Od tego czasu rozwijamy się, nasi inżynierowie pracują z sieciami corowymi, a także z technologiami radiowymi, od 2G, przez 3G, 4G, 5G. Rozpoczynamy prace nad technologią 6

- mówi Stefan Znarowski, szef Centrum Badań i Rozwoju Ericsson w Polsce.

reklama

W łódzkim Ericssonie pracuje ponad 800 osób i firma cały czas rekrutuje

Ericsson zatrudnia ponad 100 tys. osób na całym świecie, przeszło 2 tys. w Polsce, z czego 800 w Łodzi. W tej chwili szuka kilkudziesięciu fachowców.

Chodzi o pracę przy Global Network Platform (GNP), czyli przy platformie oferującej globalny dostęp do sieci telekomunikacyjnych. 

- To innowacyjny projekt, nie ma takiego rozwiązania komercyjnego na rynku. Ericsson chce być pierwszy. Chcemy dać nowe możliwości developerom

- mówi Marcin Krawiec, szef projektu.

Ericsson w Łodzi szuka programistów z doświadczeniem m.in. w Javie.

- Na ten rok szukamy kilkudziesięciu pracowników. Ale nie mówimy ostatniego słowa, bo wszystko zależy od tego, jak pójdzie sprzedaż tej usługi. To startup, ale dający stabilność zatrudnienia

reklama

- dodaje Marcin Krawiec.

Ile można zarobić? Ericsson nie zdradza stawek. Podkreśla, że są konkurencyjne i zależą od doświadczenia.

Łódź staje się lepszym miejscem do życia

Nowe miejsca pracy to zdaniem wiceprezydenta Adama Pustelnika dowód na to, że Łódź staje się lepszym miejscem do życia.

- Łódź ma potencjał na rynku pracy o światowym kalibrze. Cieszy fakt, że w Łodzi firmy realizują swoje projekty badawczo-rozwojowe. One mają zrewolucjonizować rynek telekomunikacyjny. To najlepszy certyfikat tego, gdzie jesteśmy jako rynek pracy

reklama

- mówi Adam Pustelnik.

Nowe miejsca pracy to nie tylko dobra informacja dla mieszkańców. To również okazja do przyciągania do Łodzi ludzi z zewnątrz.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama