reklama

Festyn, śpiew i rozmowy. Świętowanie Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zgierzu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Festyn, śpiew i rozmowy. Świętowanie Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zgierzu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
98
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości ZgierzW Parku Miejskim w Zgierzu było kolorowo, radośnie i wesoło. 7 maja odbył się festyn pod hasłem "Sami o Sobie - wkład osób niepełnosprawnych w kulturę Miasta Zgierza". Wydarzenie było związane z obchodzeniem Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który przypada na 5 maja.
reklama

Wydarzenie rozpoczęła parada z placu Jana Pawła II do Parku Miejskiego, gdzie odbywał się festyn. Organizatorem wydarzenia w Zgierzu jest Koło PSONI, a dołączyły do niego stowarzyszenia z regionu, by wspólnie świętować i pokazać swoje umiejętności.

„Sami o sobie” w Zgierzu

Wydarzenie jest organizowane 23 lata. Pomysłodawczynią organizacji takiego wydarzenia w Zgierzu była nasza przewodnicząca Bożena Piotrowicz. Wszyscy stwierdziliśmy, że chcemy wyjść na zewnątrz. Nie tylko jesteśmy w placówkach, ale żeby była integracja z całym społeczeństwem. Pierwsze dni godności odbyły się przed Urzędem Miasta Zgierza, było to małe wydarzenie, z biegiem lat dołączyły do nas placówki z powiatu, a teraz z województwa.

reklama

- mówi Małgorzata Potakowska z Koła PSONI w Zgierzu.

Podczas festynu można było podziwiać twórczość teatralną, wokalną, instrumentalną i taneczną. Występowali podopieczni Koła PSONI w Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim i Łodzi, Fundacji Osób Społecznie Aktywnych FOSA, SOSW im. Kornela Makuszyńskiego w Zgierzu, członkowie stowarzyszeń m.in. Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki oraz dzieci z przedszkoli i szkół integracyjnych, oraz specjalnych z naszego regionu.

Na stoiskach pojawiły się prace rękodzielnicze, malarskie i plastyczne wykonane przez podopiecznych podczas zajęć artystycznych.

Działamy w Zgierzu 40 lat i jesteśmy znani i miło przez mieszkańców witani. Widać większą tolerancję. Nie jesteśmy czymś dziwnym na ulicy. W trakcie przemarszu ludzie nam machali, pozdrawiali. Jesteśmy i czujemy się częścią społeczności zgierskiej.

reklama

- dodaje Małgorzata Potakowska.

Podczas festynu, poza częścią artystyczną, odbyły się rozmowy na temat praw osób niepełnosprawnych do życia w godności, ich marzeniach, oczekiwaniach i tym, co mogłoby ułatwić im życie.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama