Reklama

Reklama

Majątek prezydenta Zgierza. Są i oszczędności i kredyty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Majątek prezydenta Zgierza. Są i oszczędności i kredyty - Zdjęcie główne

Ile pieniędzy ma na swoim koncie prezydent Zgierza? | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Przemysław Staniszewski jest już od siedmiu lat prezydentem Zgierza. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ile na tak ważnym stanowisku można zarobić? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Reklama

Zarobki i majątek prezydenta Zgierza

Funkcję prezydenta Zgierza już od 2014 roku sprawuje Przemysław Staniszewski. Kandydował 7 lat temu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych i odniósł zwycięstwo. W 2018 roku, tym razem już jako kandydat niezależny, ponownie spróbował swoich sił i udało mu się po raz kolejny objąć prezydenturę miasta.

Prezydent Zgierza, podobnie jak inni samorządowcy, musi corocznie składać oświadczenie majątkowe, w którym w sposób szczegółowy przedstawia swoje zarobki, stan aktualnych środków na koncie i jeszcze kilka innych ważnych danych.

Przejrzeliśmy oświadczenie majątkowe Staniszewskiego (stan na dzień 31 grudnia 2020 r.). Dodatkowo jeszcze udało nam się dotrzeć do jednej z uchwał Rady Miasta Zgierza (z dnia 28 czerwca 2018 roku). 

Fakt numer 1: Przemysław Staniszewski ma wraz ze swoją żoną wspólność majątkową, a w jej skład wchodzą pieniądze w kwocie 85 tysięcy złotych.

Fakt numer 2: Prezydent Zgierza posiada działkę o 1074 metrach kwadratowych, na której stoi dom o powierzchni 180,98 m². Wartość całości wynosi 726 tysięcy złotych, a tytułem prawnym jest również wspólność małżeńska. 

Fakt numer 3: Z tytułu pracy w Urzędzie Miasta Zgierza za okres od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020 roku Staniszewski uzyskał kwotę 131 161,20 zł. Za ten sam okres z innych źródeł zarobił 11 400 zł, z czego trzy tysiące opodatkowane. W ramach Programu 500+ dostał natomiast 12 tysięcy złotych, a z Programu 300+ trzysta złotych.

Fakt numer 4: W skład pensji Przemysława Staniszewskiego wchodzą: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4800 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 2100 zł, dodatek specjalny w wysokości 40% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek stażowy. 

Sześcioletni samochód i trzy kredyty na koncie

Fakt numer 5: Prezydent Zgierza ma również  auto – model: Mazda 6, rok produkcji: 2015.

Fakt numer 6: Staniszewski posiada zobowiązania finansowe. W jego oświadczeniu majątkowym widnieje kilka zaciągniętych długów:

- Kredyt hipoteczny w Eurobanku wzięty w celu konsolidacji zobowiązań finansowych i budowy domu, kwota: 442 915 zł (wypłacona kwota kredytu: 434 155 zł), kapitał pozostały do spłaty: 371 895,54 zł

- Kredyt Złotowy w Santander Consumer Bank zaciągnięty w celu zakupu samochodu Mazda 6, kwota: 118 206,32 zł, kapitał pozostały do spłaty: 44 154,19 zł.

- Eko-Kredyt w Banku Spółdzielczym w Zgierzu wzięty, aby sfinansować i refinansować zakup i montaż urządzeń oraz wydatków proekologicznych, a konkretnie instalacji fotowoltaicznej, kwota: 30 tysięcy złotych, kapitał pozostały do spłaty: 26 815,34 zł.  

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy