reklama

Jeden ze zgierskich budynków rozświetlił się na czerwono. Wiemy, dlaczego [FOTO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Zgierz

Jeden ze zgierskich budynków rozświetlił się na czerwono. Wiemy, dlaczego [FOTO] - Zdjęcie główne

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu podświetlono na czerwono. To element ważnej kampanii. | foto KPP Zgierz

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZgierzBudynek Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu podświetlono na czerwono. To element ważnej kampanii.
reklama

"Dzieciństwo bez przemocy". Z tej okazji, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci, przejeżdżający ulicą Długą mogą zobaczyć fasadę budynku Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu  podświetloną na kolor czerwony"

- poinformowała zgierska policja w mediach społecznościowych.

Statystyki porażają. Prawie 80% dzieci i nastolatków co najmniej raz doświadczyło przemocy

Prawie 80% dzieci i nastolatków co najmniej raz doświadczyło przemocy, 32% doświadczyło przemocy ze strony najbliższych, a 26% zostało wykorzystanych seksualnie bez kontaktu fizycznego.

reklama

Statystyki dotyczące przemocy wobec dzieci i nastolatków są zatrważające, a 19 listopada to dzień szczególny, bo to właśnie tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.

Także 19 listopada odbywa się wielki finał kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, a kolor czerwony na wielu budynkach w całej Polsce ma za zadanie zwrócić uwagę na liczbę dzieci, które wciąż doświadczają przemocy.

Wsparciem najmłodszych, którzy doświadczyli przemocy, od lat zajmuje się fundacja „Dajemy dzieciom siłę”. Ze statystyk fundacji wynika, że prawie 8 na 10 dzieci lub nastolatków doznało w swoim życiu przynajmniej raz przemocy.

-  Fundacja “Dajemy dzieciom siłę” od wielu lat prowadzi badania na temat tego, czy i w jakim stopniu dzieci są krzywdzone. Mimo że cały czas mówimy o tej przemocy coraz więcej, to jednak cały czas mamy 80% dzieci w Polsce, które doznało przemocy albo ze strony swoich rówieśników, albo ze strony swoich bliskich.  

reklama

- mówi Kamila Dudkiewicz z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

I dodaje:

- To są takie sygnały, które muszą nas uruchomić do tego, aby prowadzić wszelkiego rodzaju działania, aby takim sytuacjom zapobiec. My od wielu lat, jako samorząd województwa łódzkiego, prowadzimy działania, które mają nas uwrażliwić na ten problem. Od 2020 roku prowadzimy także Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (726 611 611 – przyp. red.), ale także różnego typu szkolenia oraz podnoszenie kompetencji kadr, które pracują z młodzieżą, czyli nauczycieli, pedagogów, psychologów

Przez cały czas działają także telefony wspierające każdego najmłodszego, który zmaga się z przemocą ze strony bliskich. To m.in. telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 oraz telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100

reklama

Dla osób dorosłych dostępne jest Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym 800 70 2222 – telefony dostępne 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Najciekawsze wiadomości ze Zgierza i powiatu zgierskiego w jednym miejscu. Codziennie ciekawe treści specjalnie dla Ciebie! Zobacz co się dzieje dziś w Zgierzu! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama