NFZ wychodzi naprzeciw pacjentom, którzy w systemie mogą sprawdzić, gdzie będą czekać najkrócej. Podane terminy dotyczą pierwszej wizyty u danego specjalisty w wybranej placówce.
Oczekiwanie na wizytę u lekarza w Zgierzu
Sprawdziliśmy, jak wyglądają kolejki do lekarzy specjalistów w Zgierzu. Na stronie NFZ terminy uzupełniane są na bieżąco przez przychodnie, jednak niejednokrotnie terminy nie są aktualizowane codziennie. Wtedy można trafić na dostępną datę wczorajszą, a kolejną dopiero za dwa miesiące.W zależności od informacji na skierowaniu możemy zostać przyjęci w trybie pilnym lub stabilnym.
Do poradni położniczo-ginekologicznej w Miejskim Zespole Przychodni Rejonowych według strony NFZ dostaniemy się jeszcze w tym tygodniu. Do poradni w szpitalu czy w Centrum medycznym Boruta terminy dostępne są dopiero w maju.
Kolejki na tomografię komputerową w zgierskim szpitalu w trybie pilnym to tydzień oczekiwania na badanie. Jeśli sprawa nie jest pilna, pacjent poczeka nawet dwa miesiące.
Lepiej wygląda sytuacja kolejek na badanie gastroskopii. Jeśli sprawa nie jest pilna, pacjent poczeka miesiąc na badanie. W pilnych przypadkach (wg listy NFZ) pacjent powinien móc zapisać się na badanie jeszcze w tym tygodniu.
W przypadku rezonansu magnetycznego, w szpitalu wojewódzkim pacjenci ze skierowaniem na badanie w trybie pilnym będą musieli poczekać dwa tygodnie. Ze skierowaniem, bez wskazania pilnego badania, pacjent poczeka półtora miesiąca.
Wizyty u lekarza z dzieckiem
Pacjenci długo poczekają na wizytę u psychologa. W Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży – Obudź Jutro, najbliższy wolny termin dostępny jest na 24 kwietnia.Niewiele krócej poczekamy na wizytę z dzieckiem u ortodonty. Najbliższy możliwy termin w Poradni Ortodontycznej przy ulicy Kuropatwińskiej 2, jest dostępny 31 marca.
Informacje o kolejkach dotyczą pierwszej wizyty w placówce. Terminy kolejnych wizyt są umawiane bezpośrednio w przychodni. Nie wszyscy pacjenci są jednak dopisywani do listy oczekujących. Bez kolejki z poradni mogą skorzystać m.in. kobiety w ciąży, osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, zasłużeni honorowi dawcy krwi czy inwalidzi wojenni i wojskowi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.