Koszykarze Boruty podejmowali Flotę Gdynia. Emocje były do ostatnich minut [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Trwa walka o play-off koszykarzy MKK Kuchinox Interon Siejko Zgierz. W sobotę (11 marca) podopieczni trenera Bartłomieja Szczepaniaka pokonali na własnym parkiecie 89:82 AMW Flotę Gdynia. Dla zgierzan to jest piąta wygrana z rzędu.

Boruta Zgierz wygrał z Flotą Gdynia

Boruta nie zwalnia tempa w walce o miejsce premiowane możliwością gry w postseason. Od początku zarysowała się przewaga gospodarzy. W 9. minucie, gdy Kowalski przedziurawił kosz „trójką” gospodarze wyszli na dwucyfrowe prowadzenie (25:14). W drugiej kwarcie mecz się wyrównał. Końcówka należała do gości, którzy przed zejściem na przerwę zmniejszyli stratę do ośmiu oczek.

W trzeciej kwarcie pojedynek toczył się już jednak praktycznie do jednego kosza. W 30. minucie po trafieniu Ćwirko-Godyckiego Boruta prowadził już 71:54. Gdy wydawało się, że ostatnia kwarta będzie formalnością, goście rozpoczęli szalony pościg. W ciągu sześciu minut zdobyli 17 punktów.

Gdy w 37. minucie faulowany Stolarczyk trafił oba wolne gdynianie zbliżyli się na dziesięć oczek (81:71). Końcówka dostarczyła niesamowitych emocji, bo pościg Floty trwał. W 39. minucie z dystans utrafił Marchlewski (Flota) i przewaga stopniała do trzech posiadań. Co prawda dwójkę trafił Mycko (Boruta), ale od razu trójką odpowiedział Wąsowicz i na 36 sekund przed końcem było 87:82 dla zgierzan. Na 11. sekund przed końcem Mycko zanotował jednak kolejne trafienie. Co prawda Goście próbowali ratować się trójką, ale tuż przed ostatnią syreną spudłował Bykowski.

Boruta Zgierz – Flota Gdynia (25:16, 17:20, 19:20, 18:26)

Boruta: A. Szczerbatiuk 27(3), S. Ferenc 19(3), H. Lewandowski 9, R. Kowalski 11(3), Ćwirko-Godycki 7(1) oraz M.Mycko 10, M. Kochaniak 6, B. Dylik 0.