reklama

Łódź. Zobacz, które fotoradary łapią najczęściej przekroczenie prędkości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Kaźmierczak

Łódź. Zobacz, które fotoradary łapią najczęściej przekroczenie prędkości - Zdjęcie główne

Fotoradar przy Jana Pawła zbiera spore żniwo każdego miesiąca. | foto Michał Kaźmierczak

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZgierzŁódź. Zobacz, które fotoradary łapią najczęściej przekroczenie prędkości. Zobacz, które fotoradary łapią najczęściej przekroczenie prędkości w powiecie łódzkim. Ponad 11 tys. przypadków przekroczenia prędkości uchwyciły łódzkie fotoradary w okresie od stycznia do końca listopada tego roku – informuje Wydział Komunikacji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie. Jak się okazuje, niektóre urządzenia potrafią miesięcznie zarejestrować nawet kilkaset wykroczeń, inne zaledwie kilkadziesiąt. Gdzie więc łodzianie najmocniej wciskają pedał gazu?
reklama

Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie, w ciągu 11 miesięcy 2023 roku sześć zainstalowanych w powiecie łódzkim fotoradarów (pięć na terenie miasta, jeden w Tuszynie) zarejestrowało w sumie 11173 wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości. W samym tylko listopadzie było ich ponad 850. 

Łódź. Zobacz, które fotoradary łapią najczęściej przekroczenie prędkości


Miejsce 6. Pabianicka 190

reklama

Jak się okazuje, najmniej „fotek” wykonało urządzenie zamontowane na ul. Pabianickiej 190. W ciągu roku uchwyciło ono „tylko” 432 wykroczenia a w listopadzie zrobiło 52 zdjęcia i trzeba przyznać, że na tym odcinku kierowcy jeżdżą faktycznie wolniej, choć nie zawsze odpowiada za to roztropność- na Pabianickiej panuje spory ruch, spowalniany dodatkowo przez gęsto ustawione światła. Rozpędzić się więc nie ma jak. 


Miejsce 5. al. Włókniarzy

Drugim pod względem najmniejszej ilości wykonanych zdjęć jest radar przy al. Włókniarzy (nie podano dokładnego numeru), który zarejestrował 613 wykroczeń (83 w listopadzie). 
W przypadku kolejnych czterech urządzeń dane dotyczące wykroczeń idą w tysiące. 

reklama


Miejsce 4. al. Palki

Wszystko powinno wskazywać, że zamontowany tu fotoradar nie powinien mieć za dużo pracy. Zamontowano go na wyjściu z łuku trasy i to w dodatku przed światłami, co powinno kierowców zmuszać do wytracenia prędkości. Mimo tego tylko w listopadzie fotoradar zrobił 187 zdjęć a w okresie od stycznia do końca listopada 1477. Listopadowy wynik może mieć związek z dniem Wszystkich Świętych, bowiem urządzenie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jednej z największych miejskich nekropolii – cmentarzem na Dołach. 

reklama

 

Miejsce 3. al. Jana Pawła II

Urządzenie w listopadzie zarejestrowało co prawda niespełna 100 przypadków przekroczenia prędkości (dokładnie 97), jednak w skali 11 miesięcy 2023 roku było ich w sumie 1896. 

 

Miejsce 2. al. Włókniarzy 200

Fotoradar umieszczony niedaleko skrzyżowania z ul. Srebrzyńską to bodaj najbardziej wydajne urządzenie w Łodzi. Tylko w listopadzie zarejestrowało 100 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości i był to wyjątkowo spokojny okres. W czasie od stycznia do listopada zarejestrowano tam w sumie 2434 wykroczeń, co daje średnio około 230 „zdjęć” w ciągu miesiąca. 

 


Miejsce 1. Tuszyn

344 wykroczenia w listopadzie i 4318 w ciągu 11 miesięcy 2023 roku czynią fotoradar wysoce cennym nabytkiem dla GITD. Licząc, że średnie prędkości w tym miejscu oscylowało w przedziale między 16 a 20 km na godz., daje to ponad 800 tys. zł w mandatach w ciągu roku. 
 

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama