Reklama

Reklama

Łoś na prywatnej posesji pod Zgierzem. Jak się zachować, gdy spotkamy dzikie zwierzę? [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Łosie, sarny, zające, dziki, lisy, bobry. Te i inne zwierzęta możemy spotkać rzut beretem od Zgierza. Mamy ich zdjęcia. Zapraszamy do naszej galerii.

Reklama

Leśne zwierzęta nie powinny nikogo dziwić w lesie, jednak w pod zgierskich miejscowościach są całe osiedla domków jednorodzinnych i łosie, sarny, zające i bobry budzą wśród mieszkańców ciekawość i zachwyt. 

Leśne zwierzęta obok Zgierza 

Mieszkańcy Sokolnik-Lasu, Kaniej Góry, Dębniaka i innych pobliskich miejscowości spotykają często na swojej drodze leśne zwierzęta. Ostatnio są to łosie, które przebiegają przez ulice lub pijące wodę z kałuży. Mamy z tych wydarzeń zdjęcia i screeny z filmów nakręconych smartfonem. Jakie inne zwierzęta możemy spotkać w okolicy?

- U nas jest mnóstwo wiewiórek. Karmimy je orzechami, to przychodzą do nas same - opowiada mieszkanka Sokolnik-Lasu.

- Widziałem przebiegające przez ulice sarny i zające, ale nigdy nie udało mi się zrobić im zdjęcia. Natomiast notorycznie po naszym ogrodzie chodzą jeże. Na co dzień słychać dzięcioły. Czasem widać biegające po drzewach wiewiórki. Do mojego warsztatu wpadł też kiedys mały ptak - relacjonuje mieszkaniec Sokolnik-Lasu. 

Zazwyczaj są to miłe spotkania z leśnymi zwierzętami, ale warto być uważnym. Łosie czy sarny często przebiegają przez ulice i można się z nimi zderzyć swoim samochodem. Dwa lata temu np. w gminie Stryków doszło do zderzenia łosia z osobówką. Kierowca został ranny. Zwierzę niestety nie przeżyło. 

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia łosia, które zrobił zawodowy fotograf Adam Stachowski. Zwierzę weszło mu na posesję w ogrodzie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy