Reklama

Reklama

Ciekawa inicjatywa dla mam ze Zgierza. "Bo nawet superbohaterowie potrzebują wsparcia"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Ciekawa inicjatywa dla mam ze Zgierza. "Bo nawet superbohaterowie potrzebują wsparcia" - Zdjęcie główne

Powstała facebookowa grupa z myślą o zgierskich mamach | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Grupa psychologów wychodzi z inicjatywą dla mam ze Zgierza i okolic. Na Facebooku powstała grupa „Mamy bliżej Zgierz”, na której kobiety mogą nawiązywać nowe znajomości, dzielić się swoimi spostrzeżeniami, troskami oraz wzajemnie się wspierać.

Reklama

Informację o powstaniu grupy otrzymaliśmy od jej założycieli. To inicjatywa, z którą wyszli psychologowie – z myślą o zgierskich mamach. Poprzez dołączenie kobiety budują społeczność, mają tam między innymi możliwość nawiązywania kontaktów i dzielenia się swoimi doświadczeniami. 

„Pomysł ten jest odpowiedzią na trudności, problemy, które zauważamy w naszej codziennej pracy. Jesteśmy psychologami, którzy coraz częściej widzą jak trudne w dzisiejszych czasach może być macierzyństwo. Bez wsparcia bliskich, bez możliwości wyjścia na kawę, samotne - w pustym domu. Nie chcemy, żeby tak było! W trosce o wszystkie mamy zrodził się w nas pomysł grupy #Mamybliżej Zgierz, na której każda mama będzie mogła znaleźć towarzystwo, kompankę podróży przez okres dorastania dziecka. Co więcej jest to szansa dla kobiet z Ukrainy na znalezienie nowych przyjaciółek i wsparcia w Naszym mieście” – pisze Zuzanna Olejnik, wolontariusz Fundacji Dobre Relacje.

„Mamy bliżej Zgierz” – dla kogo jest ta grupa? 

Facebookowa grupa to miejsce, gdzie mamy ze Zgierza i okolic mogą dzielić się swoimi pasjami, troskami czy doświadczeniami. Przede wszystkim służy jednak nawiązywaniu relacji, skierowana jest do kobiet, które pochłonięte przez macierzyństwo, nie zawsze mają czas dla siebie czy na spotkanie ze znajomą czy przyjaciółką. 

„Mamy Bliżej Zgierz to miejsce, gdzie każda Mama może dostać wsparcie innej Mamy, umówić się na kawę albo spotkanie na placu zabaw. Tutaj możesz znaleźć przyjaciółkę, opowiedzieć o swoich trudnościach, poprosić o radę. Bo nikt nie potrafi lepiej zrozumieć matki niż inna matka. Grupa ma być początkiem, zapoznaniem się, umówieniem, pierwszym kontaktem, który może przerodzić się nawet w długoletnią przyjaźń” – informują założyciele grupy. 

Jeśli facebookowe grupy kojarzą Wam się z szeroko rozumianym spamem, na przykład transmisjami ze sprzedaży czy zbędnymi postami, które zbyt często widzimy na naszej tablicy, w tym przypadku możecie być spokojne. Administratorzy grupy dbają o to, jakie treści zamieszczane będą na stronie. Nie będzie na niej miejsca na ogłoszenia handlowe czy nie zawsze trafne posty polecające produkty. 

„To miejsce tylko dla kobiet, które mają dzieci, myślą o założeniu rodziny lub doświadczyły straty dzieci. To bezpieczne miejsce, którego administratorami i moderatorami są psychologowie prowadzący stronę na Facebooku Mamy bliżej. Idea jest prosta: spotkać się, poznać, znaleźć wsparcie i zrozumienie u innej mamy. Niezależnie od wieku, zawodu i doświadczenia”.

Twórcy grupy nie boją się podejmować trudnych tematów. Wsparcie znajdą tam również kobiety, które mają za sobą traumatyczne przeżycia, takie jak właśnie wspomniana utrata dziecka czy depresja poporodowa. Jak zapewniają psychologowie, członkinie nie muszą bać się prosić o pomoc – „bo nawet superbohaterowie potrzebują wsparcia!”. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy