Reklama

Reklama

Mieszkanie za Remont. Czy warto wziąć udział w tym programie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe, pixabay

Mieszkanie za Remont. Czy warto wziąć udział w tym programie? - Zdjęcie główne

Mieszkanie za Remont - czy warto wziąć udział w tym programie? | foto poglądowe, pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Podczas ostatniej sesji Rady Miasta zatwierdzono program "Mieszkanie za Remont". Będą nowe wytyczne, które mają określać zasady najmu mieszkań przeznaczonych do remontu lub adaptacji, z gminnego zasobu mieszkaniowego. Czy to dobra wiadomość dla zgierzan?

Reklama

Ostatnio wprowadzono nowe zasady dotyczące mieszkań komunalnych. Czy te zmiany są korzystne dla mieszkańców i czy przyspieszą ich ewentualną przeprowadzkę do nowego lokum?

Mieszkanie za remont - program mieszkań komunalnych

Według Urzędu Miasta w Zgierzu to dobre rozwiązanie dla osób znajdujących się na liście oczekujących na najem mieszkania komunalnego. Będzie można wykonać w nich remont, a potem ubiegać się o zwrot pieniędzy za poniesione koszty z tym związane.  

- Jeśli jesteś na liście osób ubiegających się o mieszkanie, spełniasz kryteria (określone w uchwale Rady Miasta Zgierza w sprawie wynajmowania lokali od naszej Gminy, z marca 2021 roku) i nie masz wobec Miasta zaległości finansowych - możesz być osobą, objętą programem - powiedział Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza.

Program również odnosi się do osób, których obecnie nie ma na liście oczekujących. Aby starać się o wejście do Mieszkania za remont trzeba spełniać odpowiednie kryteria. 

Mogą w nim brać udział również osoby zamieszkujące na terenie Gminy Miasto Zgierz z zamiarem stałego pobytu, prowadzące tu gospodarstwo domowe i "centralizujące swoje potrzeby", posiadające obywatelstwo polskie i spełniające określone kryterium zarobkowe (ich dochód wynosi minimum 90% najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym oraz 135% najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym) - pisze Urząd Miasta Zgierza. 

Co sądzi o programie Przemysław Jagielski, radny Zgierza?

- Podobno jestem kwintesencją totalnej opozycji i tylko krytykuję... Mieszkanie za remont - program zapowiada się ciekawie, jest odpowiedzią dla części osób oczekujących na własny kąt i być może pomoże zagospodarować, choć część z ponad 150 pustostanów - mówi Przemysław Jagielski.
W dalszym ciągu jeszcze nie opracowano całego programu. Ma on się pojawić w najbliższym czasie, o czym poinformujemy. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy