Bieg dla najmłodszych odbył się w niedzielę 13 sierpnia. Dziś młodzież i dorośli mierzyli się ze swoimi słabościami w półmaratonie i biegu na 5 km w MORORUN, na cześć polskich żołnierzy.
MORORUN 2023 w Aleksandrowie Łódzkim
W Aleksandrowie Łódzkim półmaraton stał się tradycją. Z powodu pandemii konieczna była dwuletnia przerwa, ale w 2022 roku bieg odbył się w pełnym wymiarze. W tym roku zgłosiło się 578 zawodników i zawodniczek, w tym przedstawicieli służb mundurowych. We wtorek 15 sierpnia w palącym słońcu zawodnicy liczni pojawili się na starcie.Z samego rana na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim zebrały się tłumy, by kibicować półmaratończykom. O godzinie 9.00 wybrzmiał start. Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal, a na zdobywców trzech pierwszych miejsc, w różnych kategoriach czekają dodatkowe nagrody finansowe, do wykorzystania w sklepie sportowym.
W tym roku nie udało się pobić rekordu, a najszybciej na mecie pojawił się Piotr Kułak z czasem 1:16:33. Medale i puchary rozdawał Mateusz Rzeźniczak, Mistrz Polski i medalista Mistrzostw Europy Juniorów.
Po zakończeniu półmaratonu i rozdaniu nagród o godzinie 13.00 rozpoczął się bieg na 5 km. W tej kategorii najmłodsi uczestnicy mogli mieć po 14 lat. Pojawili się też rodzice z wózkami.
Biegamy już około 10 lat. Mamy trójkę dzieci, więc bierzemy je ze sobą. Mąż biegnie z dwójką, ja z jednym. Dzieciaki mają łączność w środku za pomocą łoki-toki. To bardzo fajna forma spędzania czasu razem.
- mówi jednak z uczestniczek biegu na 5 km.
MORORUN dla dzieci
Z okazji Święta Wojska Polskiego, w ramach akcji Plan B, w niedzielę 13 sierpnia na trenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim odbył się piknik militarny. Zorganizowano również bieg dla najmłodszych oraz tor z przeszkodami.Biegi rozpoczęły się o godzinie 15.00. na dystansie 2 km i rozpoczęli go najstarsi zawodnicy i zawodniczki – 13 i 12 latkowie. W biegu maluchów mogły wziąć udział nawet trzylatki na dystansie 200 metrów.
Na najmłodszych czekał tor przeszkód, na którym dzieci mogły spróbować swoich sił w biegu surwiwalowym. Usypano górki z piasku, ustawiono grube rury i płotki z siatki. Dzieci czołgały się, biegały pod górę, ślizgały w błocie i moczyły w wodzie po kolana. Tor przeszkód dał najmłodszym wiele radości i możliwość do sprawdzenia swojej sprawności.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.