Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych przy współpracy z Netflixem organizuje warsztaty dla mieszkańców siedmiu województw. Jednym z nich jest województwo łódzkie, dzięki czemu mieszkańcy Zgierza mogą wziąć w nich udział. Jak dostać się do projektu i co on daje uczestnikom?
Branża filmowa otwarta na mieszkańców Zgierza
„Nakręć się na przyszłość” to projekt przygotowany przez KIPA oraz Netflix i jest skierowany do osób między 18 a 26 rokiem życia, które chcą rozpocząć swoją przygodę z branżą filmową. Najciekawsze jest to, że nie wymagane jest żadne doświadczenie.Chętni mają niewiele czasu, ponieważ zgłoszenia można wysyłać do niedzieli 30 lipca. Jakie są zasady udziału w projekcie?
Sfilmuj siebie. Nagraj 2-minutowy film, w którym opowiesz nam o sobie oraz o swoich marzeniach i dlaczego chcesz pracować w filmie.
- czytamy na stronie organizatora.
Poza tym konieczne jest wypełnienie ankiety dostępnej na stronie projektu i opublikowanie przygotowanego filmiku na Youtube lub Vimeo.
Spośród zgłoszeń wybrane zostanie 20 osób z każdego województwa, które wezmą udział w pierwszym etapie projektu. Wyniki będą opublikowane między 4 a 8 sierpnia, a dwudniowe warsztaty odbędą się w Zgierzu 9 i 10 września.
Uczestnicy poznają tajniki realizacji filmów oraz prezentację wybranych zawodów związanych z produkcją filmową. Tylko trzy osoby z województwa przejdą do kolejnego etapu. Wezmą udział w warsztatach filmowych Film Spring Open w Krakowie od 10 do 19 października. Uczestnicy pod okiem mentorów przygotują filmy o wybranych zawodach filmowych.
Szansa na wejście w filmowy świat bez doświadczenia
Program „Nakręć się na przyszłość” jest stworzony dla młodych ludzi, którzy mają okazję poznać świat filmu od kuchni. KIPA, dzięki wsparciu Netflix, przeprowadzi w sierpniu i wrześniu tego roku warsztaty odkrywające tajniki pracy przy produkcjach filmowych i telewizyjnych.
Dzisiaj branża audiowizualna w Polsce daje młodym ludziom bezprecedensową szansę zdobycia ciekawej pracy – duża liczba produkcji filmowych i telewizyjnych tworzy ogromną potrzebę pozyskiwania i kształcenia nowych pracowników na tym rynku. Dlatego zachęcamy młodych ludzi do wyboru ścieżki zawodowej związanej z filmem. Pracę w ekipie produkcyjnej może znaleźć każdy, bo każdy z ponad 100 zawodów filmowych wymaga innych umiejętności i predyspozycji. KIPA stawia na edukację na każdym etapie życia zawodowego. Dlatego pokazujemy ścieżki, dzięki którym można zdobyć konkretne umiejętności i zawody.
- mówi Irena Strzałkowska, Prezeska Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.
Możliwość udziału w warsztatach ma być szansą dla młodych ludzi do znalezienia ścieżki zawodowej w branży rozrywkowej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.