reklama

Nadchodzi jubileusz w Starym Młynie. Zgierskie Spotkania Małych Teatrów Słodkobłękity świętują 30-lecie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Wolska/poglądowe

Nadchodzi jubileusz w Starym Młynie. Zgierskie Spotkania Małych Teatrów Słodkobłękity świętują 30-lecie - Zdjęcie główne

Jubileusz Słodkobłękitów w Zgierzu | foto Karolina Wolska/poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZgierzW tym roku miłośnicy teatru alternatywnego mają szczególny powód do świętowania – jubileuszowa, 30. edycja Zgierskich Spotkań Małych Teatrów „Słodkobłękity” odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2025 roku w Miejskim Ośrodku Kultury Stary Młyn w Zgierzu. Ruszyły zapisy.
reklama

To wyjątkowe wydarzenie, od trzech dekad gromadzące pasjonatów teatru offowego, jest jedną z ważniejszych imprez teatralnych tego typu w Polsce.

Trzy dekady spotkań teatralnych

Historia festiwalu sięga 1995 roku, kiedy to Marian Glinkowski – legendarny mentor ruchu teatru amatorskiego i organizator ważnych wydarzeń teatralnych, w tym Łódzkich Spotkań Teatralnych – wraz ze zgierskim Teatrem Orfa powołał do życia „Słodkobłękity”. Przez kolejne lata wydarzenie konsekwentnie rozwijało się, zyskując renomę wśród twórców teatru niezależnego.

Jak pisał sam Glinkowski z okazji 15-lecia festiwalu, udało się stworzyć przestrzeń do rozmów, wymiany myśli i konfrontacji różnych podejść do teatru offowego. To właśnie atmosfera otwartości i wzajemnego wsparcia przyciąga do Zgierza artystów z całej Polski, którzy co roku wracają, by nie tylko prezentować swoje spektakle, ale także uczestniczyć w inspirujących dyskusjach.

reklama

Ruszył nabór do konkursu

Organizatorzy oficjalnie ogłosili nabór do tegorocznej edycji festiwalu. Do udziału zaproszone są teatry nieinstytucjonalne, indywidualni twórcy oraz wszyscy związani z nurtem offowym, którzy pragną podzielić się swoją artystyczną wizją. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia 2025 roku, a szczegółowe informacje na temat regulaminu oraz wymaganych dokumentów można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.

Najważniejszą częścią „Słodkobłękitów” jest konkurs, w ramach którego zespoły prezentują swoje autorskie spektakle. Jury przyznaje Grand Prix im. Mariana Glinkowskiego – wyróżnienie podkreślające wartości artystyczne i ideowe spektaklu. Oprócz samego konkursu festiwal oferuje również bogaty program wydarzeń towarzyszących, takich jak warsztaty teatralne, spotkania z twórcami czy pokazy specjalne. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo