Reklama

Reklama

Nie będzie ciepłej wody w Zgierzu! Dowiedz się kiedy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com (domena publiczna)

Nie będzie ciepłej wody w Zgierzu! Dowiedz się kiedy - Zdjęcie główne

Ciepłej wody zabraknie w zgierskich kranach na szczęście na krótko | foto pixabay.com (domena publiczna)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu informuje, iż w związku z budową nowych jednostek wytwórczych i koniecznością przeprowadzenia prac związanych z przebudową przyłącza elektroenergetycznego Elektrociepłowni, w sierpniu nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody. Zdążyliśmy się już odzwyczaić od takich corocznych prac konserwacyjnych, a tymczasem niespodzianka. Na pocieszenie dodajmy, że letnie "zlodowacenie" w kranach potrwa stosunkowo krótko.

Reklama

Przerwy w dostawie ciepłej wody na terenie całego Zgierza

Zgodnie z informacją przekazaną przez dyrektora zgierskiej elektrociepłowni Krzysztofa Fuzowskiego, ciepłej wody w kranach zgierskich domów nie będzie od 20 sierpnia od godz. 8:00 do 22 sierpnia do północy. Podany termin może ulec skróceniu. 

W minionych dekadach wakacyjną normą były najpierw dwa, a później tydzień przerwy w dostarczaniu ciepłej wody do wszystkich budynków zasilanych przez miejską elektrociepłownię. Było to spowodowane koniecznością przeprowadzenia prac konserwacyjnych na kotłach zakładu.

Do zabawnych sytuacji dochodziło, gdy ci, którzy akurat nie wyjechali na urlop z miasta, szukali znajomych i rodzin w domkach jednorodzinnych ogrzewanych indywidualnie, by móc się wykąpać. Z sieci miejskiej korzystają bowiem przede wszystkim osiedla bloków. Z kolei po wprowadzeniu liczników na wodę, inni nieuważni odkręcając kurek ciepłej wody - mimo że leciała zimna - nabijali swoje rachunki, a potem mieli pretensje.

Od kilku lat przerw w dostawie ciepłej wody - poza sytuacjami awaryjnymi - właściwie nie ma, stąd zgierzanie mieszkający na osiedlach bloków mogli się już od takiej sytuacji odzwyczaić. Na szczęście w tym roku przerwa będzie trwała mniej niż trzy doby.

Informacje związane z uruchomieniem dostaw ciepłej wody można uzyskać od Dyżurnego Inżyniera Ruchu pod numerem telefonu 501-505-359.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy