Reklama

Reklama

Niebywała historia niedaleko Zgierza. 9-latka wypuściła "balonik życzeń". Przeleciał prawie 100 km, potem Burmistrz spełnił marzenie dziecka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 9 cze 2022 19:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz To historia wyjątkowa i jeszcze bardziej nietypowa. Lenka z Kopyści w gminie Łask z okazji swoich dziewiątych urodzin wypuściła w powietrze balonik z kartką. Napisała na niej prośbę o to, by osoba, która znajdzie balon skontaktowała się z nią. Balon przeleciał prawie 100 kilometrów i wylądował niedaleko Zgierza w gminie Piątek w powiecie łęczyckim.

Reklama

Lenka wypusciła "balonik życzeń", znalazł go myśliwy z gminy Piątek

Balonik znajdował się w powietrzu prawie 9 dni. Wylądował w Krzyszkowicach niedaleko Piątku, znalazł go myśliwy. Początkowo myślał, że to śmieć, ale potem znalazł karteczkę i zdał sobie sprawę, że dokonał wyjątkowego odkrycia, a prośba dziewczynki musi zostać spełniona.

Mężczyzna sprawą zainteresował władze Piątku. Burmistrz Krzysztof Lisiecki także uznał, że sprawy nie można zbagatelizować i obowiązkiem wszystkich jest spełnienie marzenia Lenki. Napisał do niej list, zaprosił ją, jej koleżanki i kolegów na wycieczkę do Gminy Piątek.

- Po etapie telefoniczno-korespondencyjnej znajomości w miniony wtorek, 7 czerwca Lenka wraz z koleżankami i kolegami ze swojej klasy pod opieką pani dyrektor Jolanty Wilczyńskiej i wychowawczyni Agnieszki Sobczak odpowiedzieli na zaproszenie Burmistrza i przyjechali do Piątku. Pierwszym punktem wycieczki trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Okupie była wizyta w Urzędzie Miejskim w Piątku, gdzie na dzieci oczekiwali Burmistrz Krzysztof Lisiecki wraz z Sekretarz Gminy – Renatą Lepalczyk i pracownikiem ds. promocji, Jackiem Michalskim – relacjonują władze Gminy Piątek.

Lenka z koleżankami i kolegami pzonają Gminę Piątek

Uczniom wręczono certyfikaty potwierdzające pobyt w Geometrycznym Środku Polski, otrzymali też gadżety, a K. Lisiecki przekazał dla zaprzyjaźnionej szkoły maskotę Piątku – wykonaną przez miejscowego rzeźbiarza sowę.

Dzieciaki odwiedziły też rynek w Piątku gdzie poznały historię Geometrycznego Środka Polski, udały się do miejscowej szkoły podstawowej, zwiedziły kościół parafialny.

We wspomnianej szkole powitała ich dyrektor Krystyna Grabowska. Potem goście Gminy Piątek obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu swoich nowych kolegów i koleżanek, a także uczestniczyli w debacie środowiskowej o wartościach.

- Po dokonaniu wpisu do szkolnej kroniki i poczęstunku grupa wyruszyła do Konarzewa, gdzie na dzieci czekały kolejne atrakcje. Pierwszą z nich była wizyta w zagrodzie edukacyjnej Konarzew – Stajnia Lusi i udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”.  Lenka wraz ze swoimi kolegami z zainteresowaniem wysłuchała barwnej opowieści przestawionej przez Państwa Kubusów o drodze, jaką odbywają ziarna zbóż zanim staną się chlebem. Wielu emocji dostarczyło młócenie zboża cepem, przesiewanie i mielenie ziarna na żarnach oraz zagniatanie chleba. Podczas przerwy na dzieci czekały kanapki z chleba z masłem i lokalnych serów. Wyjątkową pamiątką – efektem udziału w warsztatach były własnoręcznie wykonane chlebki, które po upieczeniu w piecu chlebowym otrzymało każde dziecko – relacjonuje wszystko Gmina Piątek.

info: własne&Gmina Piątek

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy