Reklama

Reklama

Nietypowa interwencja straży pożarnej pod Zgierzem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KP PSP w Zgierzu

Nietypowa interwencja straży pożarnej pod Zgierzem - Zdjęcie główne

Nietypowa interwencja straży pożarnej pod Zgierzem | foto KP PSP w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Nietypowa interwencja straży pożarnej w naszym regionie. Brali udział w akcji dostania się na posesję, gdzie trzeba było zabrać psa.

Reklama

Interwencja ŁTONZ, policji i straży pożarnej w Kolonii Brużycy pod Zgierzem

6 marca w niewielkiej miejscowości Kolonia Brużyca w powiecie zgierskim doszło do nietypowej interwencji straży pożarnej. Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało zgłoszenie o psie. Potrzebna była interwencja na posesji w Kolonii Brużycy. 

- Na posesji w miejscowości Kolonia Brużyca znajdował się pies. Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wraz z policją znajdowali się przed wejściem. Niestety nie mogli się dostać na teren. Pani z ŁTONZ zadzwoniła na 911, przyjechali nasi strażacy i usunęli panel, dzięki czemu można było się dostać na teren posesji. Po interwencji panel założyliśmy z powrotem - relacjonuje mł. bryg. Michał Mirowski, rzecznik prasowy KP PSP w Zgierzu.

Pies został przewieziony do ośrodka w Łowiczu. 

To nie pierwsza interwencja w sprawie psów w ostatnim czasie w naszym regionie.

Szokujące odkrycie urzędników z Aleksandrowa. Za budy psom służą stare lodówki

W jednej z miejscowości pod Aleksandrowem Łódzkim urzędnicy wykryli szokujące zaniedbanie. Na podwórku posesji właścicielka utrzymuje cztery psy. Zamiast w budach, zwierzęta mieszkają w starych lodówkach. Wszystkie psy trzymane są na łańcuchu.

O tej sytuacji przypadkowo dowiedzieli się urzędnicy z Aleksandrowa Łódzkiego. Na podwórku jednej z posesji w miejscowości położonej pod Aleksandrowem, starsza pani trzyma cztery psy. Jeden z nich mieszka w zwykłej budzie, trzem pozostałym za budy służą stare lodówki. Wszystkie zwierzęta są trzymane na łańcuchach. 

– Na ten moment udało nam się znaleźć tylko jedną budę. Potrzebne są jeszcze dwie. Po wielu namowach urzędników i policjantów, udało się przekonać panią, że wymiana bud jest konieczna. Pani w końcu zgodziła się współpracować – mówi Julia Kowalska z SOS Zwierz Aleksandrów Łódzki. 

Psiaki, którym trzeba było zapewnić budy, ważą średnio 15-18 kg. Oznacza to, że potrzebne są dwie budy średniej lub dużej wielości. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy