Samice przyjechały z Zamościa
"Dziewczyny" wcześniej mieszkały w zoo w Zamościu. W Łodzi umieszczono je na wspólnym wybiegu z tapirami anta. Samice czują się tu już jak w domu. Osobnik, który do nich dołączył, przyjechał z Berlina. Ma pół roku. Pracownicy placówki liczą, że dzięki niemu niebawem łódzkie stadko się powiększy.
Imiona wybrali łodzianie
- Łódzkie Orientarium rozpoczęło na nowo hodowlę tego gatunku. Aktualnie w ogrodzie mieszkają trzy kapibary. Można je zobaczyć na wybiegu z tapirami anta oraz ibisami szkarłatnymi
- mówi Paulina Klimas-Stasiak z zoo.
O propozycje imion dla nowych zwierzaków tradycyjnie poproszono łodzian. Po internetowym głosowaniu ochrzczono je Kapi i Bara. Za chwilę ruszy też konkurs na imię dla samca.
Kuzynki świnki morskiej
Kapibara to gryzoń z rodziny kawiowatych, tej samej, do której zaliczana jest popularna świnka morska, czyli kawia domowa. Jej nazwa oznacza zjadacz traw. Z kolei łacińską nazwę należy tłumaczyć świnia wodna.Kapibary to zwierzęta wodno-lądowe. Żyją na otwartej przestrzeni, w pobliżu zbiorników lub cieków wodnych, w stadach liczących od 10 do 30 osobników. Ssaki te można spotkać głównie w Ameryce Południowej i Środkowej.
Są dość wybredne
Te specyficzne gryzonie są dość wybredne. Żywią się głównie trawami, roślinnością wodną, nasionami, korą młodych drzew i nielicznymi owocami. Pozyskują pożywienie za pomocą masywnych siekaczy, które rosną przez całe życie zwierzęcia.Kapibary można oglądać w Orientarium Zoo Łódź codziennie w godzinach otwarcia ogrodu, od godz. 9 do 19.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.