Reklama lokalna
reklama

Po skończonym remoncie można dostać mandat. Jak tego uniknąć?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GSV

Po skończonym remoncie można dostać mandat. Jak tego uniknąć? - Zdjęcie główne

edni wyjeżdżają, inni cieszą się słońcem na działce, a niektórzy wykorzystują urlop na remont. Co zrobić z odpadami, które z niego zostaną? | foto GSV

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZgierzWakacje spędzamy w różny sposób. Jedni wyjeżdżają, inni cieszą się słońcem na działce, a niektórzy wykorzystują urlop na remont. Co zrobić z odpadami?
reklama

Podczas wakacji wiele osób stara się wykorzystać czas urlopowy na zaległe remonty lub dokończenie prac w domu lub na działce. Niestety część śmieci z takich przedsięwzięć trafia do lasu lub jest podrzucana pod śmietniki na innych osiedlach. To może grozić wysokim mandatem. Co każdy wakacyjny (i nie tylko) majsterkowicz powinien wiedzieć o poremontowych odpadach?

Pozbycie się odpadów po remoncie

Wygenerowane śmieci i odpady budowlane, a także po rozbiórce budynku nie można wyrzucić do zwykłych śmieci. Właściciel powinien wywieźć je do Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w skrócie PSZOK.

W Zgierzu swoją siedzibę ma na ulicy Barlickiego 3a. Poza odpadami komunalnymi mieszkańcy mogą samodzielnie przywieźć m.in. papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, w tym opakowania wielomateriałowe, bioodpady, leki, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe czy zużyte opony.

reklama

Na dostarczanie odpadów budowlanych i rozbiórkowych wprowadzone są limity na każdy rok kalendarzowy, które zostały uwzględnione w regulaminie PSZOK:

1.      do 500 kg na nieruchomość zabudowaną budynkiem jednorodzinnym objętą deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

2.      do 1000 kg na budynek wielolokalowy, w którym usytuowanych jest do 20 lokali mieszkalnych objęty deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

3.      do 1500 kg na budynek wielolokalowy, w którym usytuowanych jest powyżej 20 lokali mieszkalnych objęty deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Za większą ilość zostanie naliczona opłata dodatkowa. Odpady do PSZOK musi przywieźć właściciel nieruchomości, z której zostały one zabrane, lub ktoś z pisemnym upoważnieniem właściciela.

reklama

Wywieźli śmieci na osiedle 650-lecia w Zgierzu

W okresie wakacji z powodu ładnej pogody i okresu urlopowego wiele osób decyduje się na przeprowadzenie remontu. Niestety śmieci niejednokrotnie trafiają tam gdzie nie powinny. W ostatnim czasie Straż Miejska w Zgierzu dzięki kamerom miejskim złapała na gorącym uczynku mężczyzn wywożących odpady po remoncie na osiedle 650-lecia w Zgierzu.

Kamery zarejestrowały kierowcę busa, który prowadzi własną działalność gospodarczą i zostawił worki ze śmieciami niesegregowanymi na osiedlu 650-lecia. Inny kierowca również podjechał busem i zostawił części samochodowe. Do zdarzeń doszło w ciągu dnia i kamery wszystko zarejestrowały.

- mówi Dariusz Bereżewski, komendant Straży Miejskiej w Zgierzu.

reklama

Sprawca musi uprzątnąć worki oraz zapłacić grzywnę w wysokości 500 zł. Za takie wykroczenie w postępowaniu sądowym kara grzywny może sięgać do 5 tysięcy złotych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama