Trwa rekrutacja do służby kryminalnej w województwie łódzkim. Chętni mogą się zgłosić, jednak nie wiadomo kiedy dokładnie rekrutacja się zakończy. Wniosek z tego, że im szybciej, tym lepiej.
Kto może dołączyć do służby kryminalnej?
Zgłosić może się prawie każdy, ponieważ jest to niepowtarzalna okazja, by zaraz po odbyciu kursu podstawowego trafić w szeregi śledczych. Są jednak pewne wymagania, które ochotnik musi spełniać.Poza wypełnieniem i złożeniem dokumentacji chętni zostaną poddani testom wiedzy i sprawności fizycznej oraz testom psychologicznym Multiselect-R. Będą musieli przejść rozmowę kwalifikacyjną i komisję lekarską, a następnie pozostaje czekać na wyniki w rankingu.
Poza pozytywnym przejściem testów kandydat musi spełniać wszystkie inne warunki, by móc wstąpić w szeregi policji. Między innymi musi posiadać obywatelstwo polskie, nigdy nie mógł być karany za przestępstwo i mieć pełnię praw publicznych.
Zgłaszać mogą się osoby, które mają wykształcenie minimum średnie.
Jesteśmy otwarci na różnych kandydatów. Mogą zgłaszać się osoby po szkołach średnich, ale również osoby po studiach. Przykładowo jeśli ktoś skończył prawo, ale nie udało mu się dostać na aplikację i nie wie, co robić dalej, policja jest świetnym rozwiązaniem.
- mówi mł. insp. Maciej Klepacki, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu.
Czym zajmują się służby kryminalne?
Osoby, które skorzystają z okazji i zgłoszą się do służby kryminalnej, odbędą podstawowe szkolenie, które trwa 6 miesięcy. Zaraz po nim, zamiast trafić na uliczne patrole, od razu zostaną skierowani do pracy jako śledczy.Praca w służbie kryminalnej może być bardzo ekscytująca, a każdy dzień wygląda inaczej i z pewnością nie można się nudzić. Na czym jednak taka praca polega?
Na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości. Od zabójstw, porwań, po kradzieże, czy oszustwa... Gromadzą wszelkie informacje dotyczące sprawców przestępstw, zbierają dowody ich dokonania, rozwiązują najbardziej skomplikowane sprawy kryminalne. Często szczegóły ich pracy są tajne.
- czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.
Według danych widniejących na stronie Komendy Głównej Policji zarobki dla policjanta, który właśnie ukończył szkolenie, wynoszą 4554 zł netto, a detektyw otrzymuje miesięczną pensję w wysokości 5320 zł netto.
Praca w policji wiąże się też z szeregiem udogodnień. Osoba, która zaczyna pracę od samego początku może liczyć na 26 dni płatnego urlopu, otrzymuje równoważnik za umundurowanie, dofinansowanie wypoczynku, zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania na miejsce służby oraz płatne nadgodziny, a także nagrody roczne.
Na kandydatów do służby kryminalnej czekają placówki w Łodzi, Zgierzu i Pabianicach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.