reklama

Oszuści wykorzystują policjantów. Telefony na zgierską komendę rozdzwoniły się jak szalone

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Oszuści wykorzystują policjantów. Telefony na zgierską komendę rozdzwoniły się jak szalone - Zdjęcie główne

Oszuści nie śpią i wciąż próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ZgierzOszuści nie śpią i wciąż próbują wyłudzić pieniądze od mieszkańców. Poza metodą na wnuczka podszywają się również pod policjantów.
reklama

We wtorek 27 czerwca do Komendy Policji Powiatowej w Zgierzu zaczęli zgłaszać się mieszkańcy, do których zgłaszali się policjanci i próbowali wyłudzić od nich pieniądze. Jest to jedna z metod oszustów, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy, rodzinę, a nawet księży.

Metoda na wnuczka i na policjanta

Oszuści nie mają wakacji. Latem wzrasta ich aktywność, ponieważ wiele osób zostaje samych w domach lub wyjeżdża na wakacje. Najczęściej ofiarami oszustwa padają osoby starsze, ale nie tylko.

Dzwoniący próbują wyłudzić duże kwoty, które dla wielu mogą być oszczędnościami ich życia.

Nie bądźmy obojętni i ostrzegajmy krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub pracowników instytucji zaufania publicznego.

reklama

- informuje Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu.

Oszuści zawsze mówią, że pilnie potrzebują pieniędzy. Nalegają na szybkie przekazanie gotówki, a pośpiech ma zniechęcić do potwierdzenia, kto tak naprawdę do nas dzwoni.

We wtorek odebraliśmy kilka telefonów od zaniepokojonych mieszkańców, którzy poinformowali nas, że oszuści próbowali wyłudzić od nich pieniądze, podszywając się o policjantów. Policja nigdy  nie dzwoni  i nie prosi o pożyczki, czy wpłacanie pieniędzy. Każdą taką akcję należy do nas zgłaszać i nie wypłacać pieniędzy.

- mówi asp. Robert Borowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Nie dajmy się oszukać!

Polacy robią się coraz bardziej wyczuleni na próby oszustwa i wyłudzenia pieniędzy. Dzięki nagłaśnianiu akcji wielu osób nie udało się naciągnąć na wypłacenie kwoty. Jednak problem nadal istnieje. Policja alarmuje, żeby od razu po telefonie od rzekomego wnuka, wujka lub brata zadzwonić i sprawdzić, kto tak naprawdę do mnie nas dzwoni.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama