Reklama

Reklama

Pomoc dla Ukrainy. Jak zgierzanie mogą wesprzeć potrzebujących?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Pomoc dla Ukrainy. Jak zgierzanie mogą wesprzeć potrzebujących?  - Zdjęcie główne

Zgierz oferuje pomoc potrzebującym obywatelom Ukrainy | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zgierz dołącza do miast solidaryzujących się z Ukrainą. Rusza zbiórka darów dla ogarniętego wojną sąsiada. Sprawdźcie, jak możecie pomóc potrzebującym.

Reklama

W sobotę 26 lutego przy ulicy Mielczarskiego 1 uruchomiona zostaje zbiórka darów dla obywateli Ukrainy. W najbliższy weekend (26-27.02) punkt pomocowy będzie otwarty w godzinach 9:00 – 17:00. Zgierzanie mogą wspomóc potrzebujących obywateli Ukrainy przynosząc produkty pierwszej potrzeby takie jak: 

- materiały opatrunkowe

- hermetycznie zapakowana żywność długoterminowa

- środki higieny (kosmetyki, pasty do zębów, pieluchy, podpaski itp.)

- koce, śpiwory, łóżka polowe, materace, pościel (nowe)

Organizatorzy zbiórki proszą o nieprzynoszenie rzeczy spoza powyższej listy. W przypadku pytań dotyczących darów, można dzwonić pod numer 723 813 331. 

Zgierz solidarny z Ukrainą. Jaką pomoc oferuje miasto?

Zbiórka powstała z inicjatywy Prezydenta Miasta Zgierza w porozumieniu ze zgierskim MOPS-em i Polskim Czerwonym Krzyżem. Czym miasto gotowe jest na przyjęcie uchodźców z Ukrainy? Urząd Miasta Zgierza poinformował o 100 miejscach przygotowanych na przyjęcie ukraińskich uchodźców. 

„Sytuacja na Ukrainie jest dynamiczna, w związku z tym będziemy elastyczni w podejmowanych aktywnościach w zależności od aktualnych potrzeb i możliwości udzielania konkretnych rodzajów pomocy” – poinformował prezydent Przemysław Staniszewski.   

Obywatetele Ukrainy mogą liczyć również na wsparcie psychologiczne. Stowarzyszenie AD REM Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej oferuje pomoc dla dzieci i dorosłych. Dla osób dorosłych prowadzona jest grupa wsparcia, nad którą czuwa psycholog, mówiąca po ukraińsku i rosyjsku. Dzieci i młodzież mogą liczyć na wsparcie w ramach pracy Świetlicy Środowiskowej „Klub Obudź Jutro”. 

Informacje oraz możliwość zapisów: 

Stowarzyszenie Profilaktyki i Resocjalizacji AD REM 

Zgierz, ul. Rembowskiego 36/40 

www.adrem.one 

adrem@adrem.one

 tel. 609606282

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy