Reklama

Reklama

Posypało się szkło. Wandale po raz kolejny wyżyli się na zgierskich wiatach przystankowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz To jest utrapienie wszystkich samorządów. Wandalizm dotyka mury budynków, znaki drogowe, przydrożne kosze na śmieci. Najdotkliwsze dla pasażerów i najdroższe w naprawach są jednak zdewastowane przystanki. W Zgierzu tym razem padły trzy i to jednej nocy.

Reklama

Zbyt duże pokłady agresji? Wyładowali się na wiatach

Zgierskie przystanki w liczbie kilkunastu co roku są obiektem ataków wandali. Ten autobusowy na Łąkowej przy TBS-ie został potraktowany wyjątkowo brutalnie. Niestety zniszczono także dwie zupełnie nowe wiaty przystanków tramwajowych na Kuraku. We wszystkich wybite zostały szyby. Policja i Straż Miejska pracują już nad ustaleniem sprawców. Pomocny może okazać się miejski monitoring.

Trudno racjonalnie wytłumaczyć takie zachowanie - mówi nam pani Anna, którą spotkaliśmy na przystanku na Kuraku. Takich łobuzów to się na miesiąc powinno do zamiatania chodników za karę wysyłać - dodaje z kolei pani Bożena.

Z pistoletem na szyby?

W sprawie jest też inny ciekawy wątek. Jak ustaliły służby, szyby w wiatach nie zostały tak po prostu wybite a... rozstrzelane. W pobliżu znaleziono trzy pojemniki po gazie do broni pneumatycznej. Wszystko wskazuje zatem na użycie przez wandala pistoletu lub karabinka śrutowego.

Faktycznie, posądzać kogoś o myślenie przy takim dewastowaniu publicznego mienia to naiwność. Jak widać bezmyślnych wśród nas niestety nie brakuje. Może wystawianie na publiczny pokaz wizerunków wandali ostudziłoby ich zapędy w przyszłości?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy