Reklama

Reklama

Prokuratura ujawnia: Składał jej seksualne propozycje. Dziewczynka miała ...11 lat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch .red.

Prokuratura ujawnia: Składał jej seksualne propozycje. Dziewczynka miała ...11 lat - Zdjęcie główne

Młody mężczyzna przyznał się do winy (zdjęciu ilustracyjne) | foto arch .red.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Do aresztu trafił 23-latek podejrzany o składanie seksualnych propozycji małoletnim. Mężczyznę zatrzymano dzięki pomocy jego byłej partnerki.

Reklama

Młody mężczyzna został ujęty w ramach tzw. obywatelskiego zatrzymania. Śledczy przyznają, że przyznał się do winy. Nie pie potrafił racjonalnie wytłumaczyć śledczym swojego zachowania. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 2. 

Myślał, że koresponduje z 12-latką. Pisał do byłej partnerki 

23- latek został aresztowany na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Śródmieście. Jak informuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi,  usłyszał on zarzuty, dotyczące składania za pośrednictwem Internetu 11-latce propozycji o charakterze seksualnym. Drugi zarzut to usiłowanie nieudolne tego właśnie przestępstwa, gdyż podszywającą się za 12-letnią dziewczynkę okazała się 17-letnia, była partnerka podejrzanego.

Trwają ekspertyzy zabezpieczonych telefonów pod kątem sprawdzenia, czy nie dochodziło do kontaktów mężczyzny z innymi małoletnimi. 23-latek ujęty został w ramach tzw. obywatelskiego zatrzymania, w którym uczestniczyła jego była partnerka

 - informuje. 

Propozycje seksualne wysyłane z telefonu babci 

Prokurator Kopania relacjonuje, że młoda kobieta zorientowała się, że jej były partner nawiązuje za pośrednictwem Internetu kontakt z 11-latką i składa jej propozycje o charakterze seksualnym, w tym m.in. utrwalania treści pornograficznych.

Kobieta zdecydowała się na podjęcie radykalnych środków i sama podając się za 12-latkę, nawiązała kontakt ze swoim byłym partnerem. W tym przypadku podejrzany także składał propozycje o charakterze seksualnym. Podjęte następnie działania doprowadziły do ujęcia mężczyzny i przekazania go w ręce policji.

Podczas przesłuchania przed prokuratorem 23-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego
zachowania. Przedstawione mu zarzuty, dotyczą marca 2023 roku. Prokurator Kopania informuje, że w kontaktach wykorzystywane były przez niego telefony komórkowe jego i babci.

Nośniki te są badane w celu ustalenia, czy miały miejsce inne kontakty na tle seksualnym.

Radio Zet poinformowało, że zatrzymany sam jest ojcem dwumiesięcznego dziecka. Matką jest dziewczyna, która doprowadziła do jego zatrzymania. 

Mężczyzna, jeżeli zostanie skazany przez sąd, może trafić do wiezienia na maksymalnie dwa lata. Tymczasem w naszej galerii znajdziecie listę osób z naszego regionu, które mają na swoim koncie wyrok za pedofilie. Znajdziecie tam również informacje dotyczącą miejsca, gdzie obecnie się znajdują. 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy