Reklama

Reklama

Przychodnia przy ulicy Długiej przejdzie remont. Gdzie będą leczyć się zgierscy pacjenci?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GSV

Przychodnia przy ulicy Długiej przejdzie remont. Gdzie będą leczyć się zgierscy pacjenci? - Zdjęcie główne

zdj.poglądowe/przychodnia przy ul. Długiej | foto GSV

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W budynku Przychodni Chorób Płuc oraz Alergii Układu Oddechowego mieszczącym się przy ulicy Długiej planowane są prace modernizacyjne. Jeden z radnych apeluje, by placówka nie zawieszała swojej działalności w tym czasie i funkcjonowała w innej lokalizacji na terenie Zgierza.

Reklama

Co z przychodnią przy ulicy Długiej? Radny składa interpelację 

Podczas ostatnich obrad rady miasta zgierski radny Jakub Filipowicz złożył interpelację w sprawie przychodni przy ulicy Długiej 56. Wnioskował, by na czas zaplanowanych tam remontów pacjenci poradni mogli szukać pomocy w innym miejscu. 

„W związku z wnioskiem Marszałka Województwa Łódzkiego o przekazanie w drodze darowizny na rzecz Województwa Łódzkiego na cele statutowe nieruchomości położonej w Zgierzu przy ul. Długiej 56 i 56A w której funkcjonuje Przychodnia Chorób Płuc oraz Alergii Układu Oddechowego a także związanym z przekazaniem planowanym kompleksowym remontem tego budynku zwracam się z prośbą do Pana o podjęcie rozmów z Marszałkiem Województwa Łódzkiego mających na celu ustalenie a przede wszystkim zabezpieczenie funkcjonowania w/w przychodni w czasie trwania prac remontowych” – czytamy w piśmie radnego Filipowicza.

W interpelacji zamieścił również prośbę o rozważenie przeniesienia poradni na czas zaplanowanych prac budowlanych tak,  by uniknąć czasowego wyłączenia budynku z użytku. Według radnego przychodnia powinna funkcjonować na terenie Zgierza, tak by pacjenci nie musieli leczyć się w łódzkiej Przychodni Chorób Płuc i Alergii Układu Oddechowego przy ulicy Okólnej 181. 

Odpowiedzi na pismo radnego Jakuba Filipowicza, udzielił Bohdan Bączak, zastępca prezydenta Zgierza. „Informuję, że skierowane zostało zapytanie mające na celu ustalenie czy i w jaki sposób planowane jest zapewnienie świadczenia usług medycznych w obrębie naszej jednostki samorządowej, w trakcie prowadzenia przedmiotowych prac”, czytamy. Czy placówka będzie funkcjonować na terenie Zgierza, czy pacjenci będą kierowani do poradni w Łodzi? Wkrótce wrócimy do tematu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy