Pierwszy dzień wielkiego postu rozpoczyna się od Środy Popielcowej. Sprawdzamy, o której godzinie wierni będą mogli udać się na mszę w zgierskich parafiach.
Środa Popielcowa w Zgierzu
Środa Popielcowa nazywana jest również Popielcem lub Wstępną Środą. To dzień, kiedy w kościele katolickim rozpoczyna się 40-dniowy okres wielkiego postu. Wierni poprzez symboliczne posypanie głowy popiołem i powstrzymanie się od potraw mięsnych, rozpoczynają okres pokuty, przygotowujący do Świąt Wielkiej Nocy.W tym roku Środa Popielcowa przypada 14 lutego. W parafiach odbędą się msze święte, podczas których księża posypią głowy wiernych popiołem. Ma to przypominać przemijanie ludzkiego życia, jest również znakiem oczyszczenia i zmartwychwstania. W ten dzień obowiązuje również ścisły post.
W kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu msze święte odbywają się o godzinie 7, 9, 16 i 18. Podczas każdej mszy głowy wiernych zostaną posypane popiołem.
W parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu msze odbędą się o godzinie 7, 8, 17 i 18.
Parafia NMP Różańcowej w Zgierzu – 7, 9, 16 i 18.
Parafia pw. św. Jana Pawła II w Zgierzu – 9, 10 z udziałem PSONI i o 18.
Droga krzyżowa w Zgierzu
W czasie wielkiego postu rozpoczyna się nabożeństwo drogi krzyżowej. Ma ono skłonić wiernych do refleksji nad własnym życiem i spojrzeć na nie z perspektywy czternastu wydarzeń z życia Jezusa.W każdy piątek po południu odprawiane będą drogi krzyżowe w kościołach.
W parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu droga krzyżowa dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o 17.15.
W kościele Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu droga krzyżowa dla dorosłych z dziećmi o 18, a o 19 dla młodzieży i wszystkich chętnych.
W parafii pw. św. Jana Pawła II w Zgierzu droga krzyżowa odbywać się będzie w piątki po mszy o godzinie 18 (nabożeństwo około 18.40).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.