Zajrzyjcie do naszego subiektywnego harmonogramu weekendowych wydarzeń na 5-6 października i sprawdźcie, co się będzie działo w Zgierzu.
29 edycja festiwalu „Słodkobłękity”
Ogólnopolski festiwal prezentujący spektakle teatru off-owego po raz kolejny zawitał do Zgierza. W konkursie przyznawane jest Grand Prix im. Mariana Glinkowskiego – twórcy festiwalu. Pierwsze spektakle i warsztaty odbyły się 3 października, jednak oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi 4 października o godzinie 16 w Starym Młynie, a tuż po nim, o godzinie 16.30 Teatr Szklarnia (Łódź) ze spektaklem "Piąta ściana" oraz rozmowa pospektaklowa z twórcami w sali baletowej na II piętrze.O godzinie 18 – Michalina Krzemianowska i Weronika Kozłowska (Białystok) "Wielkie Rozczarowanie i Smutek" oraz rozmowa pospektaklowa z twórcami. O godzinie 19.30 – Teatr Krzyk (Maszewo) "EXIT" oraz rozmowa z twórcami
O godzinie 21 w kawiarni Młynek odbędzie się impreza integracyjna w stylu funky.
„Słodkobłekity” Sobota, 5 października
godzina 10 – "Obecny, nieobecny. Jak być widocznym na scenie i dawać przestrzeń innym" – warsztat teatralny z Julią Jakubowską (obowiązują zapisy) w Centrum Kultury Dziecka (ul. ks. Sz. Rembowskiego 17)godzina 10 – "Tu i teraz" – autorski warsztat teatralny z Markiem Kościółkiem (obowiązują zapisy) w Centrum Kultury Dziecka
godzina 12 – piknik "Drzwi otwarte" – pokaz pracy warsztatowej pod kierunkiem Ewy Łukasiewicz w ogrodzie Centrum Społeczności LWF (ul. Długa 33)
godzina 15 – Teatr MPF (Gostyń) "Spełnienie wiedźmy" oraz rozmowa pospektaklowa z twórcami na sali widowiskowej w Starym Młynie
godzina 16.30 – Teatr Rajstopy (Łódź) "Jaki dom nosisz w sobie?" i rozmowa z twórcami w sali baletowej w Starym Młynie
godzina 18 – Teatr Siostry Szekspira (Poznań) "Własny (s)pokój" oraz rozmowa z twórcami w sali widowiskowej w Starym Młynie
godzina 20.30 – Teatr Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki (Goleniów/Poznań) "Oszukani" i rozmowa z twórcami w sali widowiskowej Starego Młyna
godzina 22 – Teatralna mobilizacja – wejdź z nami na scenę, w sali widowiskowej w Starym Młynie
godzina 23 – Werdykt jury.
Wydarzenia kulturalne i sportowe emocje w weekend w Zgierzu
Przez cały weekend na hali sportowej MOSiR Zgierz będzie odbywał się Finał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco Osób Niepełnosprawnych. W sobotę, 5 października od godziny 9 do 18 odbędą się eliminacje, a w niedzielę, 6 października od godziny 9 do 13 rozgrywki finałowe.W sobotę, 5 października odbędzie się zakończenie sezonu 2024 i 30-lecie UKS "Piątka" na torach łuczniczych na terenie MOSiR przy ulicy Wschodniej. Tego samego dnia o godzinie 19.30 odbędzie się mecz koszykówki między MKK Boruta Zgierz a Basket 2010 Kruszwica.
W sobotę odbędzie się także spacer sprzątający organizowany przez Stowarzyszenie EZG. Start o godzinie 13 w lesie Chełmy, po drugiej stronie stacji kolejowej Zgierz, ulica Twarda / Młodzieżowa.
W niedzielę, 6 października w Muzeum Miasta Zgierza odbędzie się Dzień Tkacza/Tkaczki. Już od godziny 9.30 do 12.30 młodzież z I LO im. S. Staszica w Zgierzu zorganizowała grę miejską (zgłoszenia grup tel. 42 719 08 04).
O godzinie 10 rozpoczęcie Dnia Tkacza/Tkaczki i quiz. Do godziny 16 przewidziano zwiedzanie muzeum. Od godziny 11 do 13 w Pracowni Tkackiej w Domu Tkacza przy ul. Narutowicza 5 będą prowadzone warsztaty tkania na bardku.
Z kolei w Centrum Konserwacji Drewna (ul. G. Narutowicza 6) o godzinie 12 drewniane domy tkaczy i ich dawni mieszkańcy. Jak ocalić przeszłość?
O godzinie 13.15 odbędzie się podsumowanie quizu i zakończenie Dnia Tkacza/Tkaczki w Cafe&Bistro "U Tkaczy" (ul. ks. Sz. Rembowskiego 1).
W niedzielę, 6 października czeka także Bajkobranie dla Najnajów w Centrum Kultury Dziecka (ul. Rembowskiego 17). Wystąpi Teatr Gagoki ze spektaklem "Przytulas". To przedstawienie dla najmłodszych dzieci od 1 do 5 roku życia. Cena to 15 zł za osobę, obowiązują zapisy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.